| withoutme a întrebat:

Ce vitamine sa iau pentru dezvoltarea oaselor?

Răspuns Câştigător
| adi a răspuns:

Calciu si vitamina D pentru asimilarea calciului.

8 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

In mod general calciul ajuta cel mai mult..si toate medicamentele contin calciu

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Toata gama de lactate si putina plaja, cu atentie!

| EUSIATIT a răspuns:

Oasele se dezvolta nu numai cu vitamine. si ele te as dar cu timpul; odata cu cresterea. ta cresc si ele.

| mami a răspuns:

Calciu+D3

| cutache a răspuns:

Cred ca mai important este calciul combinat cu vitaminele D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic, este unicul care iti poate recomanda ceva, daca este cazul.calciul luat dupa ureche, este foarte periculos.se depune in organism si nu se mai elimina asa usor. dupa o cura de calciu poti avea reactii adverse, probleme grave cu circulatia-calciul favorizeaza coagulii, probleme cu rinichii, cu oasele si cate si mai cate.asa ca nu te lua dupa nimeni, mergi la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calciu

| sipunebunu a răspuns:

Naposim...