| Guitarlove a întrebat:

Cea mai buna cale pentru a slabi, de altfel, este infometarea? Sunt multe persoane (adolescenti, in general) cu care am vorbit si mi-au spus ca vor sa slabeasca la picioare si burta. In afara de numeroasele diete, sport...chiar infometarea da cele mai bune rezultate pentru aceste probleme? (De asemenea, exista si riscuri)

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Te rog frumos, nu renunta la dieta ca te vei imbolnavi, iar dupa te vei ingrasa dublu. Singura cale si cea mai eficienta, este saritul corzii. Cumpara o coarda, in fiecare seara sari cam 1 ora, iar dupa o luna vei vedea rezultatele. In afara de faptul ca vei slabi, i-ti vei modela corpul, si vei avea o alta aliura. Nu fac pe desteptul, dar stiu ce-ti scriu. In rest mai putea manca ori ce. Pa!

| MMadalina a răspuns:

Nu! Cea mai buna metoda de a slabi este o dieta echilibrata si practicarea unui sport...winking

O seara placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

infometarea este una dintre metodele de slabit insa privita dintr-un singur punct de vedere! C ea mai sigura cale de a slabi este MISCAREA si o spun din experienta mea proprie! Acum circa o luna aveam 55 kilograme iar acum am 49 si am facut sport regulat in fiecare seara cu niste exercitii bine stabilite si respectate cu strictete! Iar revenind la problema INFOMETAREA care este una dintre cele mai mari prostii rostite de adolescentii din ziua de azi! Bineinteles atunci cand esti la o cura de slabirea (sau pur si simplu iti doresti sa slabesti)programul zilnic consta in exercitile fizice; insa mancarea se poate elimina cu usurtinta iar aici ma refer doar la un singur fel de alimentatie ( dulciuri; mancare bogata in calorii )care nu este consistenta (nu tine de foame) pe cand o ciorba sau un mic de jun echilibrat in proteine si vitamine face mari minuni din punct de vedere al caloriilor! Eu obisnuiam sa manac bine dimineata (nu conta ca sunt 5-6 felii de paine) dar incercam in restul zilei sa mananc fructe si legume; iar seara bineinteles obisnuitele exercitii fizice! Incetul cu incetul o sa intre in obisninta tah si astfel de obiceiuri ale alimntatie si o sa constati ca o slabesti rapid si fara alte probleme ale corpului cauzate de aceasta slabirea drastica la care apeleaza tot mai multi dintre acesti adooescenti! Asadar incearca sa mananci bine dimineata la pranz fructe si multa miscare! Este bine sa mananci si dulciuri dar rar este chiar indicat! Asadar ai grija de sanatatea ta!winking

| nonameee_4903 a răspuns:

Eu am incercat prin infometare si da da rezultate chiar foarte bune, dar faza rea e ca te obisnuiesti sa mananci rar si putin si dupa vei avea foarte mult timp problema asta. Dar mie nu imi pare rau ca am slabit asa

Eu chair si acum mai incerc sa slabesc prin infometare dar trebuie sa faci si sport neaparat pentru ca slabesti dar pielea ramane urata(adica se lasa si are un aspect inestetic chiar si 5-6 kg daca dai jos tot urat se vede fara sport)!

Sper ca ti-am fot de ajutor:*