| Anku112 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea este foarte suparata ca nu poate slabi... mi-as dori foarte mult sa o ajut sa scape de acel "colacel" si de burtica.
Imi puteti spune si mie ce ar putea face ca sa slabeasca in afara de sport (deoarece e putin bolnava si are probleme cu oasele )?
Cele mai multe si cele mai bune raspunsuri primesc funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla! :-)
Si prietena mea a avut in trecut probleme cu greutatea. Ea merge la sala,insa daca tu spui ca amica ta nu poate face sport,eu as zice sa intervina cu ceva in domeniul alimentatiei.
Prietena mea mananca doar carne alba pe gratar(pui si peste),salate plus multe fructe si legume.
Sportul e cel mai bun in astfel de chestiuni, iar daca in viitor o sa isi rezolve problemele de sanatate, asta ar fi ceea ce trebuie sa faca.
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

---> Eu i recomand o dieta sanatosaa, bazata pe legume si fructe (dar este mancare sanatoasa si gustoasa :D )

----> Uite dieta : http://www.slabsaugras.ro/diete-de-slabit-cat-19/

---> Sper ca pritena ta va reusi sa slabeasca cu aceste retete delicioase! :)
---> Numai bine! :o3