| ColorfulRainbow a întrebat:

Ceao.
In ultima vreme m-am pus pe slabit. Am facut sport zilnic si mancare mai putina... dar nu mai imi vine menstruatia straight face. E dereglata si mi-e frica. Ce se intampla? Ce pot face?

1 răspuns:
| Blackwoman27 a răspuns:

Pai din motiv ce ai inceput sa faci sport zilnic si sa te cam feresti de mancare ar fi si normal sa nu iti vina, si asa din cate am vazut ai 15 ani, menstruatia poate fi neregulata pana la 16 sau chiar 17 ani, depinde de organism, anticonceptionale n'ar trebui sa iei de capul tau ca sa iti vina, sfatul meu este sa mergi la medic sau sa te linistesti ca nu e asa de mare tragedia, ce e mai rau e ca dacqa o sa-ti intarzie o luna cand o sa-ti vina o sa te doara foarte tare si o sa ai o menstrutatie foarte abundenta, am patit'o si eu din cauza stresului, mi-a inatarziat vreo 5-6 saptamani, parerea mea ar fi sa mergi la doctor.
Multa bafta!
PS:si eu am o menstruatie neregulata cateodata imi inatarzie chiar si o saptamana.