| protopopicitorescovici a întrebat:

Cei care au avut teza in clasa a cincea spuneti-mi si mie raspunsuri care au fost greu la limba romana...

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai uite ce este posibil sa-ti dea:
-Sa identifici partile de prop si vb dintr-o prop din textul pe care ti-l da
-o compunere pornind de la text cu un titlu sugetiv
-sa recunosti modul de expunere
-sa analizezi un verb sau imi multe (analiza incluzand si modul si timpul lui)
-sa dai sinonime /antonime/paronime/etc.
-sa spui ce poate fi un(numeral, aricol nehotorat, interjectie) si sa exemplifici in prop.
Cam atat imi mai aduc maintewinking Oricum fiindac este prima ta teza va fi una mai usoarabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

Nu e greu deloc, adica la mine nu a fost.
Ce mi-a dat mie a fost cam asa:sinonime antonime, despartire in silabe, ceva analizari la substantive ...compunere,conjugari la timpurile verbului...''atat imi amintescwinkingdar nu e greuwinking

| Nirvana a răspuns:

Raspunsuri care au fost greu la limba romana? Lasa raspunsurile si pune mana pe carte! De aceea majoritatea romanilor este inculta. Copiat, furat, note pe ochi frumosi si dezinteresul profesorilor. E limba materna, iar oricine trebuie sa o vorbeasca corect. Ce pretentii sa ai ca sa inveti o limba straina, daca tu nici romana nu o stii? Pune mana pe carte si lasa raspunsurile "care au fost greu la limba romana"

Răspuns utilizator avertizat