| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Cei care aveti/ati avut aparat dentar,stiti ca inainte cu cateva luni sa il dati jos,doctorul va da niste elastice, pentru a fixa maxilarul, care trebuie prinse de canin si molar.
mi-a dat si mie la fel, pentru a aduce maxilarul putin mai in fata si pentru a trage o masea care e mai departata de un dinte.
Elasticele alea chiar sunt folositoare sau trebuie sa astept vreun an pana isi fac treaba? Cam in cat timp se vad rezultatele?straight face
Mie mi-a spus ca in maxim 3 luni gata, dar nu stiu ce sa cred. thinking

Răspuns Câştigător
| AdDa1502 a răspuns:

Cam in 3-4 luni ai sa observi schimbarea. Depinde si de maxilarul fiecarui on. Eu am observat rezultatele dupa vreo 2 luni.