| anonim_4396 a întrebat:

Cei care aveti pisica in casa, ce avantaje sunt sa ai una? Va rog, vreau sa o conving pe mama sa luam si nooi una love struck.

2 răspunsuri:
| qpattyx3 a răspuns:

Avantaje nu prea ar fi, decat sa te joci cu ea.E destul de greu sa-ti convingi parintii sa te lase cu animale in casa. De aceea multi dintre noi nu avem, printre care si eu. Oricum nu as mai avea timp si de un animal. Spunele parintilor ca vei avea grija de ea singura, etc.Bla, bla chestii de genul.

| LAVINIUSHK a răspuns:

Poi in primul rand pot sa iti spun ca iti ofera foarte multa dragostelove struck...cand esti trist sau nu te simti bine pur si simplu ele simt lucrul asta si vin si se cuibaresc in bratele tale si se madaresc.Eu cred ca a avea un animal de companie...nu neaparat pisica este o reponsabilitate mare.Sa ai o pisica inseamna sa inveti sa fi responsabil, iubitor, grijuliu.Sunt ca niste bebelusi, te schimba intr-o persoana mai iubitoare, si mai responsabila in tot ceea ce faci.:* sper ca te-am ajutat cat de catbig grin