| clawgaby94 a întrebat:

Cele mai tari statusuri de tristete...si dragoste! Dau FUnda!

Răspuns Câştigător
| alina5298 a răspuns:

STATUSURI TRISTE
1)Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe
Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi
2)incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying
3)Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
4)Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"
5)Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine
6)cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii
7)Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
8)Viata ta e frumoasa nu ai nicio problema stii sigur ca te iubeste dar intr un minut viata ta se schimba el te paraseste pentru cea mai buna prietena incerci sa te gandesti ca e doar o gluma nu stii ce sa faci sa plangi sau sa razi el nu vrea nici macar sa ti mai vorbeak zice ca nu mai are rost si u te intrebi:"cum nu mai are'?el insemna totul pentru tine si incepe calvarul stai in ksa ascultand melodiile voastre vrei sa fie doar un vis vrei sa te trezesti la libertate el nu te mai vrea si toate amintirile tale nu se strerg te gandesti ca vrei sa mori nu stii ce sa faci vrei doar sa scapi de durerea imensa din sufletul tau simtiti ca o iei razna pur si simplu vrei sa mori si asa trec zilele iar el nu se mai intoarce tu tot speri si dintr o data te loveste il vezi in fata ta cum se pupa cu cea mai buna prietena a ta e ca si cum cineva ti ar baga un cutit in inima si l-ar invarti acolo aceleasi vorbe pe kre ti le spunea si tie i le spune si iei aceleasi saruturi simti ca te pierzi vrei sa te evapori sa dispari iar el rade si nu-i pasasi te intrebi:ce a mai ramas din toate promisiunile?din toate acele vorbe si saruturi dulci noptile pierdute langa el sutele de mesaje cu noapte buna iti dai seama ca nu a mai ramas nik si incerci sa mergi mai departe incerci sa te faci ca atrecut incerci sa te minti pe tine dar de fiekre data cand auzi numele lui ti se inmoaie picioarele gandul tau zboara departe si-ti aduci iar aminte de zilele acelea de iarana cand el era langa tine sa te incalzeask si atunci incepi iar sa plangi si iti dai seama ca nu l vei putea uita niciodata
9)cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
10)Oare cand voi putea sa te mai strang din nou in brate? Nici eu nu stiu si incerc sa nu ma mai gandesc prea mult la asta. Felul in care ai aparut in viata mea a fost un miracol. Parca stiai ce viata trista am avut si ai venit sa ma salvezi. Nu mai credeam in iubire, nu mai speram sa gasesc fericirea, eram in intuneric? Si atunci ai aparut tu. Nici nu am realizat cand m-am indragostit de tine, probabil din prima clipa. Ingerul meu tu ai facut lumina acolo unde era intuneric, ai adus fericire acolo unde era doar tristete si durere. Esti atat de departe incat ma intristez la gandul ca poate nu ne vom mai vedea niciodata. Numai eu stiu cat m-am rugat la Dumnezeu sa te protejeze si sa te aduca din nou aproape de mine. Mi-e frica, fara tine nu as sti cum sa traiesc.Tu nu stii prin cate a trebuit sa trec fara tine alaturi. Toata lumea imi spunea sa renunt la tine, ca esti departe, ca nu ma iubesti si doar te joci cu mine. Toti credeau ca mesajele vor inceta, comunicarea noastra va inceta. Dar inca cred ca esti cel mai de pret lucru pe care l-am avut in viata. Te iubesc din tot sufletul meu si oricat de greu va fi voi rezista. Esti ingerul meu si vei fi mereu.
STATUSURI DE DRAGOSTE:
1)daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
2)E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
3)Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi,iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt
4)mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale...
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.
5)Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista
6)Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
7)Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna
8)Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care
9)cum se mai spune te yubesk in alte limby

AFRICANA: EK IS LIEF VIR JOU

Albania: Te duaa

Araba: ana bhbk ya

Armenian: Yes kez sirumen

Bambara: M'bi fe

Bangla: Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bisaya: Nahigugma ako kanimo

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bulgaria: Obicham te

Birmania: Chit pa de

Cambodian: Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese: Ngo oiy ney a

Catalan: T'estimo

Cheyenne: Ne mohotatse

Chichewa: Ndimakukonda

Corsican: Ti tengu caru (to male)

Creol: Mi aime jou

Czech: Miluji te

Cambogia: Bon sro lanh oon

Canada Franceza: Sh'teme

Croatia: Ljubim te

Cehia: Miluji te

Danemarca: Jeg elsker dig

Ebraica: Ich han dich lib

Elfa: amin mela lle

Estonian: Ma armastan sind

Ethiopian: Afgreki'

Elvetia: Ch'ha di ga"rn

Filipincinta padamue: Mahal ca ta

Finlanda: Mina" rakastan sinua

Franta: Je t'aime; Je t'adore

Gaelic: Ta gra agam ort

Georgian: Mikvarhar

Germania: Ich liebe dich

Grecia: S'agapo

Hiligaynon: Palangga ko ikaw

Hawaiian: Aloha wau ia oi

Hebrew: Ani ohev otah (to female)

Hebrew: Ani ohevet otha (to male)

Hiligaynon: Guina higugma ko ikaw

Hindi: Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong: Kuv hlub koj

Hopi: Nu' umi unangwa'ta

Hungarian: Szeretlek

Indonezia: Saya

Iran: Mahn doostaht doh-rahm

Irlanda: Taim i' ngra leat

Inuit: Negligevapse

Irish: Taim i' ngra leat

Italia: Ti amo

Iugoslavia: Ya te volim

Japonia: Kimi o ai shiteru

Kannada Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan Kaluguran daca

Kiswahili Nakupenda

Konkani Tu magel moga cho

Korean Sarang Heyo

Olanda: Ik hou van jou

Portugalia: Amo-te

Polonia: Cocham Ci

Romania: Te iubesc; Te Ador

Rusia: Ya tebya liubliu

Serbia: ljubim te

Spania: Te amo

Suedia: Jag a"lskar dig

Tara Galilor: 'Rwy'n dy garu di

Turcia: Seni seviyorum

UcrainasadNOU!) Ya tebe koxaiu-Mesaj trimis de Ilia

Ungaria: Szeretlek

Vietnam: Em ye^u anh
10)ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

2 răspunsuri:
| vladu99 a răspuns:

Love is in the air everywhere you look around
Love is in the air.

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

| Silea_Diana_1990 a răspuns:

Super tari multe dintre ele mi se potrivesc