| ѕα∂ gιяℓ a întrebat:

Ceva`statusuri noi?batting eyelashes.

3 răspunsuri:
| Lluvia_3263 a răspuns:

Am eu cateva happy Sper sa te ajut

Mi-am creat aceasta lume a mea ca n`am eu vina ca`i naspha asta in care m`am naskut .

Minte,, lumea minte . lumea asta minte . toata lumea minte . si tu vrei sa fi cuminte ? raised eyebrows

Respectul il castigi cu timpul . si din respect eu ma pish pe tine happy
-Iar el mereu va spune` . Tu m`ai inselat . Iar eu` voi raspunde . Tu m`ai provocat` !

O sa`tsi fi greu fara ea, fara princess a ta

Shi nu putea pune punct orice s`ar fi intamplat, tsinea prea mult la ea, o iubea cu adevarat !

ingerash in aparentza dracushor in esentza

Tu plangi! Mie`mi vine sa rad E neplacut si te simt cand ma`njuri in gand Ce sa-i fac eu?! Asta`i firea! Doar nu credeai ca`n viata te`nseala doar privirea?!?

Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau.

-Voi ramâne aceeasi fata cuminte cu un zâmbet usor ironic care ascunde multe.

Realitatea bate si platoul de filmare...viata e frumoasa si fara efecte speciale!

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Defectele mele, sunt calitatile tale

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce?nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'.asta era in generala acum e fata de liceu,sh e dementsiala!

Discoteca toata,se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa!Auzi multh blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica,ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine,nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

Dc cand te intrb ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu!Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc. .

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p . Incearca sa zambesti , urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec,ba da`le dracu'

Te gandesti mereu la criza? crezi ca viata e o tarfa ? scoate-te umpik din prizawinking

1. Hai cu DND`u ca n-am chef de nimeni 2. DND in traducere pentru tine DO NOT DISTURB! 3. DNFD = DO NOT FUCKIN` DISTURB ME 4. DND si gata fara alte comentarii 5. Lasa-ma

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ti atingi propriile teluri, vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati. Nu are importantã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era .

Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie sa aleaga dintre doua rele, le alege pe amândoua.

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire.

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noi. Dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2 .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a înva?at sa cite?ti printre zâmbete ?i rânduri?tergi o lacrima dar nu po?i sa ?tergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Cu timpul în?elegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, î?i poate aduce toata fericirea pe care ?i-o dore?ti

?i stând în fa?a ta ma straduiesc sa nu clipesc, ca nu cumva o lacrima sa îmi curga încet pe obraz, ca nu cumva sa vezi ca sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?!

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc!

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Desi traim si luptam împreuna, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara . Pentru tine e o simpla poveste de seara...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit . Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat !

• "Nici o floare nu infloreste pana nu este udata,nici o fata nu iubeste pana nu e sarutata"

• "un zambet inocent…pentru o iubire nevinovata"

• "Asha gandesc baietzi ca s`o duci in viata bine.: Sa ai bani`, Sa ai masina` si `Fete langa tine"

• "Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o! Dupa putin timp, zambeste. "

• "Frumusetea nu se masoara….ea se apreciaza din vedere"

• "Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare"

• "Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei"

• "realitatea bate si platoul de filmare.viata e frumoasa si fara efecte speciale;X"

• "Nu eXiSta vIsE d0aR plAnuRi pE tErmEn luNG…Nu eXisTa spEranTZa d0aR v0inTZa bInE puSA lA puNcT…Nu eXiSta m0tiVe d0aR iNtRebAri fArA rAsPuNs

• doolce si fina…papusha de vitrina… Senzatia e unica, doza de risc e mica, viciul meu implica doar placere si dependentza psihica…"

• "Nu am krezut niciodata in filme…cele mai mari pretentii le’am avut de la mine"

• "sunt un exemplar rar.gata sa dispar…Dar…am sa mai stau….sa tin fraierii pe jar

• "Te pot ucide cu cuvinte, Te pot face sa-ti iesi din minte… Te pot ucide cu o singura privire Si, în acelasi timp, sa râd fara oprire…."

• FeTeLe puN meReu pasiuNe in ceEa ce faC"

• Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimvba un viitor care a fost deja… "

• » " Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… ""

• Am microfonu’ deschis’ negativu pe disc prea tare ritmul e bun, va pun fortat in miscare revendicand scena de la prima strigare…

• » " Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura! "

• Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi… "

• " Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public! "

• Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;

esti intelept daca stii care jumatate! "

• ""Ai avut vreodata in viata ta,o fata pe care sa o visezi si noaptea…sa nu`ti imaginez i viata fara ea.si sa te doara in cot de alta? :X"

• Are o aura ce te-atrage, Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace

• Sunt fitzoasa cat se poate .Tupeista pan’ la moarte .Indragita sh’ stilata…Asta-I fatha adevarata

• "Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea "

• suntem fete ^^ALINTATE^^pe baietzi ii dam pe spate suntem fete frumusele fara ^^FITZE^^ si ^^REBELE^^||"

• "Viata e scurta…incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat si nu regreta nimic care te face sa zambesti…"

?Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi"

• defecTele meLe sunT caliTatziLe taLe"

• Nu te baza pe faptul ca esti totul pentru mine.K acel tot poate deveni nimic:*][

• Am prea multe defecte in fata celor kre se cred perfecte

• IUBESHTE SARUTA IARTA caci asta'i cea mai frumoasa arta:X

• "Ma copiezi . si ?! Ce-ai rezolvath`. O papusa cu o zdreantza e greu de egalat "

• Mereu vei cauta` la O alta ea`. ceea` ce` adorai la mine

• "•Fa-ti prieteni noi dar nu-i uita pe cei vechi!Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi!•"

• Orice ni se va intampla , meReu vom fi in picioaRe .

Suntem gaTa sa va dam pesTe nas Fara nicio ezitaRe.

? <

• "ma CrEzi O fIguranTa… tIpa imporTanta dar Te Inseli prea Tare aparentzelE inselaTore

• "exTrem de simpLa si exTrem de cLara! dar pot fi si exTrem de caLma si exTrem de vuLgara!

• sa poTi sa fii aceEasi cand toTul e schimbat...sa poTi sa fii indiferenTa cand toTul te-a marcaT[;x]…""

• Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’tzi trece prin cap , stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii"

• "n`aveam pLanuri facuTe… erau d0ar idei pierduTe…si-aI spuS ca pLeCi…si ti-am spuS ironiC duThe`"

• ma respecTsi.te respecT`.ma iei cu vrajeaLa`.te iaU cu vrajeaLa`.ma aTaci.ma apar. ma urasTi.eu nu te urasC.dc?penTru ca ceea ce pe tine te caraCterizeaza`.pe mine nu ma defineste

• Ea e Barbie ,altele vor s’o imite …La cat e de scumpa nu prea isi pot permite…Ea nu tine cont de moda o arde cum simte.Ea se imbraca cu stil ,iar stilul nu minte . Ea nu vorbeste atunci cand trebuie sa asculte.Ea nu renunta atunci cand sunt multe probleme

• am un sufleT de cOpil ce refuza sa creasCa.mi`e egal cu 0 tot ce zice lumea asTa prOasta` !"

• Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

• ea e faTa pe care ai ranit`O canD ai plecaT…este sinGura care te-a iubiT cu aDevaraT.ea nu e de vina ca inTre voi s`a terminaT . "sa ai grija de tine "ia zis canD a plecaT!

• Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot!Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost!Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang."

• Baietii` au balansul lor fenomenal . Dar intotdeauna feteLe au rolul principal "

• Fetele n.au defect,doar un machiaj perfect :

• \Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci`;-j

• "You never know When the pain and heartbreacasa over Have to let go The innocence is gone !"

• Nu te înteleg, chiar ai vrea /Sa-ti apartin/Sa ma molesesc când te vad, /Sa nu-mi revin/Sa cersesc mereu ceea ce Cândva eu aveam/Cât de mult noi ne iubeam…/

• E vina mea, c-am vrut sa iubesc

E vina mea, ca n-am vrut sa te ranesc

E vina mea, c-am încercat sa traiesc

Vise ce ieri s-au pierdut

• Orice baiat cand ma vede se pierde in 3 secunde. Si`l aud zicand in soapta "Doamne ce bine arata"

• Prostii stau si`mi bat in geam…nu aud am termopan

• Prietenii falsi vin si pleaca . Dusmanii ramin si se acumuleaza.

• Ca sa intelegi ca esti prost trb totusi sa`ti mearga mintea .

.si.

Si de'ar fi sa mor sa ma mai nasc odata acelasi drum acelasi om aceeasi viata

Poate ca m`am schimbat. Poate m`am saturat. Poate nu vreau sa aud. Poate mi`e de ajuns. Poate ce`a fost. Sa Dus!"

"si,sunt constienta ca nu am fkt bine,dar orgoliul meu.a fost mai presus de iubire".si cam atatea,astea le am eu in pc.sper ca ti-am fost de ajutor.

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor

... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

Ceea ce obtsin usor. n`are nicio val0are.

Stelele nu cauta sa fie faimoase, ele doar stralucesc ...

n-ai sa schimbi nimic din ce nu se poate sterge.

Hai sun-o tu, spune.i ca ti-e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Nu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita.

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s`a intamplat.

• Dã-mi shansa sã fac tot ce ieri n-am fãcut . îmi pare rãu, n-am pretsuit si . am pierdut.

tHe soUnd of miSSing yOu. ='(

Priveste ceru`. uita de belele. eu am plecat cu gandu` la tine. nu la ele.

Orgoliul se afla în noi ca o forta a raului.

Apoi a venit ea si te-a iubit cu ochii ei frumosi de fata rea !

Nu te îngrijora daca un baiat îti spune "te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n-a uitat,nu ti-a pierdut numarul,n-a murit. Pur si simplu n-a vrut sa te sune !

În continuare te tin aproape ca la început.

Daca l-as putea avea în fata timp de o secunda pe cel caruia îi daruiam toate lacrimile mele în urma cu ceva timp, nu as putea sa îi spun decât: M-am vindecat de tine !

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea !

El s-a apropiat de ea, si-a bagat mâna în parul ei de la ceafa, a izbit-o de usa, apoi a sarutat-o pe coltul gurii.

Dintre toate pustoaicele eu ti-am mâncat zilele !

Pierduta în bratele lui. ce acum nu ma mai înconjoara

Iti e dor de mine, am dreptate ? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate !

Uita-te în ochii mei si adu-ti aminte ce iubesti.

Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.

Vreau s-o vad zambind,urland de fericire.

Ca impreuna trecem peste tot. Ca o prietenie trece si prin FOC.

Ma alinta,ma rasfata cat se poate.

Numele tau este scris pe fiecare lacrima...

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Nu renunta niciodata la iubirea ce`ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine

ma vrei inapoi?eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta ti-o daruesc cu multa dragoste!

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"asta daca nu o faci deja

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Zambet fals.Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna ! Si toate fara nici un motiv ! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste , Unde trebuia sa ofer indiferentza

.Atunci când nu stie ce simte.atunci când greseste si minte.ofera-i doar dragostea ta atunci are mai mare nevoie de ea. !

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative

Tot ce vrei sa-mi spui...
Spun ochii tai caprui

| alycess a răspuns:

Am eu cateva Sper sa te ajut

Mi-am creat aceasta lume a mea ca n`am eu vina ca`i naspha asta in care m`am naskut .

Minte,, lumea minte . lumea asta minte . toata lumea minte . si tu vrei sa fi cuminte ?

Respectul il castigi cu timpul . si din respect eu ma pish pe tine
-Iar el mereu va spune` . Tu m`ai inselat . Iar eu` voi raspunde . Tu m`ai provocat` !

O sa`tsi fi greu fara ea, fara princess a ta

Shi nu putea pune punct orice s`ar fi intamplat, tsinea prea mult la ea, o iubea cu adevarat !

ingerash in aparentza dracushor in esentza

Tu plangi! Mie`mi vine sa rad E neplacut si te simt cand ma`njuri in gand Ce sa-i fac eu?! Asta`i firea! Doar nu credeai ca`n viata te`nseala doar privirea?!?

Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau.

-Voi ramâne aceeasi fata cuminte cu un zâmbet usor ironic care ascunde multe.

Realitatea bate si platoul de filmare...viata e frumoasa si fara efecte speciale!

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Defectele mele, sunt calitatile tale

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce?nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'.asta era in generala acum e fata de liceu,sh e dementsiala!

Discoteca toata,se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa!Auzi multh blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica,ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine,nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

Dc cand te intrb ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu!Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc. .

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p . Incearca sa zambesti , urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec,ba da`le dracu'

Te gandesti mereu la criza? crezi ca viata e o tarfa ? scoate-te umpik din priza

1. Hai cu DND`u ca n-am chef de nimeni 2. DND in traducere pentru tine DO NOT DISTURB! 3. DNFD = DO NOT FUCKIN` DISTURB ME 4. DND si gata fara alte comentarii 5. Lasa-ma

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ti atingi propriile teluri, vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati. Nu are importantã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era .

Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie sa aleaga dintre doua rele, le alege pe amândoua.

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire.

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noi. Dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2 .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a înva?at sa cite?ti printre zâmbete ?i rânduri?tergi o lacrima dar nu po?i sa ?tergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Cu timpul în?elegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, î?i poate aduce toata fericirea pe care ?i-o dore?ti

?i stând în fa?a ta ma straduiesc sa nu clipesc, ca nu cumva o lacrima sa îmi curga încet pe obraz, ca nu cumva sa vezi ca sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?!

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc!

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Desi traim si luptam împreuna, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara . Pentru tine e o simpla poveste de seara...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit . Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat !

• "Nici o floare nu infloreste pana nu este udata,nici o fata nu iubeste pana nu e sarutata"

• "un zambet inocent…pentru o iubire nevinovata"

• "Asha gandesc baietzi ca s`o duci in viata bine.: Sa ai bani`, Sa ai masina` si `Fete langa tine"

• "Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o! Dupa putin timp, zambeste. "

• "Frumusetea nu se masoara….ea se apreciaza din vedere"

• "Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare"

• "Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei"

• "realitatea bate si platoul de filmare.viata e frumoasa si fara efecte speciale;X"

• "Nu eXiSta vIsE d0aR plAnuRi pE tErmEn luNG…Nu eXisTa spEranTZa d0aR v0inTZa bInE puSA lA puNcT…Nu eXiSta m0tiVe d0aR iNtRebAri fArA rAsPuNs

• doolce si fina…papusha de vitrina… Senzatia e unica, doza de risc e mica, viciul meu implica doar placere si dependentza psihica…"

• "Nu am krezut niciodata in filme…cele mai mari pretentii le’am avut de la mine"

• "sunt un exemplar rar.gata sa dispar…Dar…am sa mai stau….sa tin fraierii pe jar

• "Te pot ucide cu cuvinte, Te pot face sa-ti iesi din minte… Te pot ucide cu o singura privire Si, în acelasi timp, sa râd fara oprire…."

• FeTeLe puN meReu pasiuNe in ceEa ce faC"

• Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimvba un viitor care a fost deja… "

• » " Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… ""

• Am microfonu’ deschis’ negativu pe disc prea tare ritmul e bun, va pun fortat in miscare revendicand scena de la prima strigare…

• » " Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura! "

• Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi… "

• " Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public! "

• Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;

esti intelept daca stii care jumatate! "

• ""Ai avut vreodata in viata ta,o fata pe care sa o visezi si noaptea…sa nu`ti imaginez i viata fara ea.si sa te doara in cot de alta? :X"

• Are o aura ce te-atrage, Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace

• Sunt fitzoasa cat se poate .Tupeista pan’ la moarte .Indragita sh’ stilata…Asta-I fatha adevarata

• "Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea "

• suntem fete ^^ALINTATE^^pe baietzi ii dam pe spate suntem fete frumusele fara ^^FITZE^^ si ^^REBELE^^||"

• "Viata e scurta…incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat si nu regreta nimic care te face sa zambesti…"

?Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi"

• defecTele meLe sunT caliTatziLe taLe"

• Nu te baza pe faptul ca esti totul pentru mine.K acel tot poate deveni nimic:*][

• Am prea multe defecte in fata celor kre se cred perfecte

• IUBESHTE SARUTA IARTA caci asta'i cea mai frumoasa arta:X

• "Ma copiezi . si ?! Ce-ai rezolvath`. O papusa cu o zdreantza e greu de egalat "

• Mereu vei cauta` la O alta ea`. ceea` ce` adorai la mine

• "•Fa-ti prieteni noi dar nu-i uita pe cei vechi!Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi!•"

• Orice ni se va intampla , meReu vom fi in picioaRe .

Suntem gaTa sa va dam pesTe nas Fara nicio ezitaRe.

? <

• "ma CrEzi O fIguranTa… tIpa imporTanta dar Te Inseli prea Tare aparentzelE inselaTore

• "exTrem de simpLa si exTrem de cLara! dar pot fi si exTrem de caLma si exTrem de vuLgara!

• sa poTi sa fii aceEasi cand toTul e schimbat...sa poTi sa fii indiferenTa cand toTul te-a marcaT[;x]…""

• Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’tzi trece prin cap , stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii"

• "n`aveam pLanuri facuTe… erau d0ar idei pierduTe…si-aI spuS ca pLeCi…si ti-am spuS ironiC duThe`"

• ma respecTsi.te respecT`.ma iei cu vrajeaLa`.te iaU cu vrajeaLa`.ma aTaci.ma apar. ma urasTi.eu nu te urasC.dc?penTru ca ceea ce pe tine te caraCterizeaza`.pe mine nu ma defineste

• Ea e Barbie ,altele vor s’o imite …La cat e de scumpa nu prea isi pot permite…Ea nu tine cont de moda o arde cum simte.Ea se imbraca cu stil ,iar stilul nu minte . Ea nu vorbeste atunci cand trebuie sa asculte.Ea nu renunta atunci cand sunt multe probleme

• am un sufleT de cOpil ce refuza sa creasCa.mi`e egal cu 0 tot ce zice lumea asTa prOasta` !"

• Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

• ea e faTa pe care ai ranit`O canD ai plecaT…este sinGura care te-a iubiT cu aDevaraT.ea nu e de vina ca inTre voi s`a terminaT . "sa ai grija de tine "ia zis canD a plecaT!

• Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot!Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost!Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang."

• Baietii` au balansul lor fenomenal . Dar intotdeauna feteLe au rolul principal "

• Fetele n.au defect,doar un machiaj perfect :

• \Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci`;-j

• "You never know When the pain and heartbreacasa over Have to let go The innocence is gone !"

• Nu te înteleg, chiar ai vrea /Sa-ti apartin/Sa ma molesesc când te vad, /Sa nu-mi revin/Sa cersesc mereu ceea ce Cândva eu aveam/Cât de mult noi ne iubeam…/

• E vina mea, c-am vrut sa iubesc

E vina mea, ca n-am vrut sa te ranesc

E vina mea, c-am încercat sa traiesc

Vise ce ieri s-au pierdut

• Orice baiat cand ma vede se pierde in 3 secunde. Si`l aud zicand in soapta "Doamne ce bine arata"

• Prostii stau si`mi bat in geam…nu aud am termopan

• Prietenii falsi vin si pleaca . Dusmanii ramin si se acumuleaza.

• Ca sa intelegi ca esti prost trb totusi sa`ti mearga mintea .

.si.

Si de'ar fi sa mor sa ma mai nasc odata acelasi drum acelasi om aceeasi viata

Poate ca m`am schimbat. Poate m`am saturat. Poate nu vreau sa aud. Poate mi`e de ajuns. Poate ce`a fost. Sa Dus!"

"si,sunt constienta ca nu am fkt bine,dar orgoliul meu.a fost mai presus de iubire".si cam atatea,astea le am eu in pc.sper ca ti-am fost de ajutor.

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor

... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

Ceea ce obtsin usor. n`are nicio val0are.

Stelele nu cauta sa fie faimoase, ele doar stralucesc ...

n-ai sa schimbi nimic din ce nu se poate sterge.

Hai sun-o tu, spune.i ca ti-e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Nu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita.

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s`a intamplat.

• Dã-mi shansa sã fac tot ce ieri n-am fãcut . îmi pare rãu, n-am pretsuit si . am pierdut.

tHe soUnd of miSSing yOu. ='(

Priveste ceru`. uita de belele. eu am plecat cu gandu` la tine. nu la ele.

Orgoliul se afla în noi ca o forta a raului.

Apoi a venit ea si te-a iubit cu ochii ei frumosi de fata rea !

Nu te îngrijora daca un baiat îti spune "te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n-a uitat,nu ti-a pierdut numarul,n-a murit. Pur si simplu n-a vrut sa te sune !

În continuare te tin aproape ca la început.

Daca l-as putea avea în fata timp de o secunda pe cel caruia îi daruiam toate lacrimile mele în urma cu ceva timp, nu as putea sa îi spun decât: M-am vindecat de tine !

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea !

El s-a apropiat de ea, si-a bagat mâna în parul ei de la ceafa, a izbit-o de usa, apoi a sarutat-o pe coltul gurii.

Dintre toate pustoaicele eu ti-am mâncat zilele !

Pierduta în bratele lui. ce acum nu ma mai înconjoara

Iti e dor de mine, am dreptate ? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate !

Uita-te în ochii mei si adu-ti aminte ce iubesti.

Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.

Vreau s-o vad zambind,urland de fericire.

Ca impreuna trecem peste tot. Ca o prietenie trece si prin FOC.

Ma alinta,ma rasfata cat se poate.

Numele tau este scris pe fiecare lacrima...

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Nu renunta niciodata la iubirea ce`ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine

ma vrei inapoi?eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta ti-o daruesc cu multa dragoste!

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"asta daca nu o faci deja

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Zambet fals.Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna ! Si toate fara nici un motiv ! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste , Unde trebuia sa ofer indiferentza

.Atunci când nu stie ce simte.atunci când greseste si minte.ofera-i doar dragostea ta atunci are mai mare nevoie de ea. !

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative

Tot ce vrei sa-mi spui...
Spun ochii tai caprui

| hamulikas a răspuns:

Fata cu benzina caut baiat cu masina laughing