| anonim_4396 a întrebat:

CHIMIA IUBIRII - de ce nu apare. Poate fi din cauza anticonceptionalelor? cumva acestea inhiba producerea urmatoarelor substante: Adrenalina, Dopamina, Serotonina, Oxitocina si Vasopresina; eventual ce produse pot impiedica producerea acestora.

4 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Fa un control. Si vei afla.

| teodora_3281 a răspuns:

In principiu trebuie sa va iubiti voi si sa fiti naturali si sincerihappyde ce nu folosesti prezervativul? cu anticonceptionalele exista riscul sa nu mai poti face copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vine din suflet, nu o impiedica nimic din toate astea de mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uleiul de carapopircarinta sinhiba oxitocina, iar vasopresinaza vasopresina, in timp de adrenalina este scindata partial de enzimele microsomale din fapta sinaptica sau zona postsinaptica - luat de pe www.despreboli.ro