| adelina73 a întrebat:

Cine are ceva informatii despre legendarul Negru Voda sau cine stie unde as putea gasi ceva util? Am cautat pe net dar nu am gasit nimic concret si interesant. Daca aveti ceva interesant, va rog ajutati-ma, imi trebuie neaparat.mersi tuturor

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Neagu Djuvara - Thocomerius - Negru Vodă. Un voivod cuman la începuturile Ţării Româneşti, Humanitas, 2007. e o carte extraordinar de frumos scrisa care respecta intocmai adevarul istoric.