| Morphix a întrebat:

Cine e mai bun? Cristiano Ronaldo sau Lionel Messi?

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cristiano Ronaldo.

| daniDeeDee a răspuns:

Cristiano Ronaldo...

arătaţi-mi 2 goluri d'ale lu' Messi de la distanţă... Messi e doar tehnic...atât! Ronaldo e sclipitor... faze, şuturi, pase frumoase... jucătorul perfect.

| m4them4tic a răspuns:

Cred ca Ronaldo are un plus fata de Messi, dar e mult prea enervant, sufera de el.
Simpatizez cu Messi insa sunt jucatori care sunt mult mai inteligenti ca ei:Cesc Fabregas(e genial), Steven Gerrard, Xavi, Kaka... Jucatori care gandesc, joaca simplu, paseaza mult, decisiv.
Asa la mingicareala multi se pricep, dar nu multi gandesc in teren.

| mikey a răspuns:

Messi
haha cica nu da de la distantalaughing
dragutzo sau dragutzule...messi merge cu mingea pana langa poarta si toti vor sa-l facuteze uit-te pe youtube... el merge cu mingea pana langa porta cum zici tu``tehnic`` dar da gol!
dar ronaldo e altceva el intra peste 2-3 si cand vede ca nu mai poat da sut daca e gol bine daca nu nulaughing)
Cine e de acord cu mine?thinking

| alexutzu00791 a răspuns:

Normal ca cel care joaca cu suflet, adica messi

| soseta ucigasa a răspuns:

Kaka

| Jonnyk a răspuns:

Eu zic ca amandoi sunt suficient de buni. Cristiano Ronaldo este Jucatorul de care multe echipe au nevoie si anume pentru tactica sa de a gandii, este unul dintre cei mai buni din lume la loviturile libere dar nici cu driblingurile nu sta rau.
Pe de alta parte Mesii este un jucator care prefera sa-si creeze singur fazele dar si sa le termine spectaculos. Dar dupa parerea me mai bun este Cristiano Ronaldo ( pentru ca sunt fan )

| Morphix explică:

Mentionez ca trebuie sa aveti obiectivitate..limitati-va strict la valoarea din teren

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banel e peste amandoilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leo Messiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristiano e mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaka... aşa ca gura mik

| maad08 a răspuns:

Nu vă înţeleg... sunt jucători mult mai buni peste valoarea celor doi. De exemplu Kaka'.:d

| Vintila_Adrian_1996 a răspuns:

Messi are 4 baloane de aur ronaldo are 2, el da pase multe pe teren, ronaldo se da in spectacol.