| ralukyz a întrebat:

Cine imi da si mie statusuri de suferinta? funda cele mai multe si mai frumoase love struck
PS: scuzati categoria :d

Răspuns Câştigător
| Smiley97bla a răspuns:

1. Voi rămâne aceeaşi fată cuminte cu un zâmbet uşor ironic care ascunde multe.
2. Se întâmplă des să dăruim totul celor ce nu merită nimic.
şi să nu dăruim nimic celor ce merită totul!
3. Cele mai puternice suflete s-au născut din suferinţe, cele mai puternice caractere sunt pline de cicatrice.
4. Dacă vrei să fii fericit o clipă, razbună-te, dacă vrei să fii fericit o viață, iartă!
5. Prea multe pesoane singure îndrăgostite, şi prea multe cupluri care se prefac că sunt îndrăgostiţi.
6. Nu alege băiatul cel mai frumos de pe Pămant, alege băiatul care te face să te simţi cea mai frumoasă de pe Pământ.
7. Dacă tu mă ignori, te ignor şi eu. Dacă tu nu începi conversaţia, nu vorbim. Dacă tu nu faci nimic, de ce să fac eu?!
8. Vă plângeţi că nu mai sunt fete decente!
Şi când o găsiţi o lăsaţi pentru prima târâturăwinking.
9. Învaţă să trăieşti cu dor. Pentru că, uneori, datorită lui supravieţuieşti.
10. Fiecare vede ceea ce pari, dar puțini își dau seama ce ești în realitate.
11. Încerc să fiu puternic, dar sunt unele momente în care tot ceea ce vreau este să renunţ
12. Nu îmi pasă ce se spune despre mine, atât timp cât nu este adevărat.
13. Unii oameni nu gândesc, vorbesc şi rănesc.
14. Îmi place când lumea mă vorbeşte pe la spatebatting eyelashes, sunt în poziţia perfectă pentru a mă pupa în fund!
15. Priveşte-mă în ochi să înţelegi sentimentele pe care nu ştiu să ţi le spun.
16. În viaţă e de-ajuns o singură minciună, pentru a te îndoi de toate adevărurile spuse.
17. Gândurile se schimbă, oamenii pleacă, dar viaţa nu se opreşte pentru nimeni.
18. Niciodată să nu crezi pe cineva care te-a dezamăgit. Pentru că o va face mereu ştiind că tu poţi ierta!
19. Inima unei femei nu se câştigă cu forţa!
20. " A ierta " nu înseamnă " a uita "!
21. O viaţă fără înfrângeri este o viaţă fără victorii. Cine nu ştie să piardă nu ştie nici să câştige!
22. Dacă tac, nu înseamnă că ai dreptate. Înseamnă că pur şi simplu am înţeles că îţi explic degeaba!
23. Scutește-mă de ce vrei să îmi spui, nu vreau să aud! Cu actoria asta să te duci la Hollywood.
24. Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.
25. Nu te schimba ca să te iubească cineva, fii tu şi anumite persoane la momentul potrivit te vor iubi aşa cum eşti.
26. Unii oameni cred că să fii puternic înseamnă să nu suferi. Dar de fapt persoanele puternice sunt cele care au simţit suferinţa, au înţeles-o şi au acceptat-o.
27. Viaţa seamănă cu o poveste, ceea ce important, nu e lungimea ei, ci valoarea!
28. Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!
29. Nu plâng din cauza melodiei, plâng din cauza gândurilor care-mi vin în minte atunci când o ascult
30. Câinele care latră nu muşcă! Fereşte-te întotdeauna de cel care tace.e cel mai periculos.
31. Dragostea e că o bârfă, toată lumea vorbește, dar nimeni nu știe ce e cu adevărat!
32. Dacă o persoană vrea să facă parte din viața ta, o va face. Dacă nu, nu mai încerca să te obosești să o faci să rămână. nu se merită.
33. Şi când nu mai ai nicio speranţă şi nimeni nu e alături de tine să te încurajezi...atunci ridică-te şi demonstrează-le că eşti puternică şi fără ajutorul lor.
34. În loc să te prefaci că-ți pasă, mai bine taci că și așa nu mă interesează.
35. O viață fără iubire este ca un cer fără stele, fără păsări și fără culoare.
36. Nu judeca niciodată acţiunile cuiva până nu-i cunoşti adevăratele motive.
37. Inima noastră este ca un burete : absoarbe emoţiile şi sentimentele, apoi stoarce amintirile.
38. Este mai bine să fii nefericită singură decât să fii nefericită cu cineva.
39. Persoanele care îţi spun că nu te vor minţi niciodată, te mint chiar în acel moment.
40. De multe ori un cuvânt provoacă mai multă durere decât o palmă.
41. Eu aşa sunt. Aşa voi rămâne. Dacă mă placi e bine. Dacă Nu, Obisnuieşte-te!
42. Poate că dacă nu ar exista orgoliu. nu s-ar mai destrăma atâtea relaţii şi prietenii.
43. Ceea ce nu trăim la timp, nu mai trăim niciodată. Tot ceea ce pierdem, pierdem pentru totdeauna.
44. O femeie este puternică prin natura ei, dar ştii când se simte şi mai puternică?
Când poartă tocuri!
45. A inceput ca o glumă, la un suc, prostii. Nu credeam că o să vreau să te văd în fiecare zi!
46. Oamenii îţi spun că te-ai schimbat atunci când nu te mai porţi cum vor ei.winking
47. Când noaptea vine, te vreau lângă mine. ♥
48. Doar pentru că nu se vede, nu înseamnă că durerea nu există!
49. Sa iubesti pe cineva si sa nu-l poti avea. Ti se rupe inima! sad
50. Ceea ce nu apreciezi, pierzi! Şi ce pierzi, apreciază altul de două ori mai mult!
51. Aş putea să o las baltă, dar nu! Nu e stilul meu!
52. Nu suntem întotdeauna de acord cu ceea ce simţim, dar asta nu înseamnă că ceea ce simţim nu este adevărat.
54. Persoanele care mă fac să râd? Pur şi simplu le ador. Păcat că în ultima vreme sunt din ce în ce mai puţine.
55. Şi uite aşa. persoanele care credeam că vor fi alături de mine, azi nu mai sunt.
56. Cine te răneşte azi, te va căuta mâine happy.
57. Viaţa nu te învaţă să îţi dai prietenii la o parte; Dar te face să vezi de ce ar trebui să o facibatting eyelashes!
58. Cel mai bun medicament din lume este... îmbrățișarea mamei!
59. Într-o bună zi, îţi va da un mesaj. În acea zi, vei realiza că el nu înseamnă nimic pentru tine. E doar un alt băiat. Doar un alt băiat pentru care ţi-ai irosit timpul, încercând să arăţi bine, să-l impresionezi.
60. Și vine vremea când realizezi că niciodată nu o să fii destul de bună pentru unii oameni, dar asta nu e problema ta. Este a lor.

Nu sunt toate ce ai cerut, dar sper să îţi placă.
O zi bună happy!