| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Cine imi poate recomanda si mie niste carti interesante de citit(am 15ani). Ceva de dragoste sau thriller/horror. Oricum ceva care sa nu fie prea plictisitor.

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pasarea SPin-Colleen McCullough
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Camil Petrescu, Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război
Agatha Christie - Zece Negri Mititei (si alte carti de aceeasi autoare)
Seria Vampirii Sudului
Aventurile lui Sherlock Holmes, O lume dispărută, Câinele din Baskerville-Arthur Conan Doyle
Codul lui Davinci- Brown
De veghe in lanul se secara- Salinger
Carti horror de Stephen King (ex: Cimitirul Animalelor, Misery, CHRISTINE, Shining), sau daca iti plac cartile horror poti incerca si seria goosebumps http://www.cinemagia.ro/......umps-2154/ )
Pentru timpul liber iti recomand:
http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/cocktail
Karl May, Winnetou, Testamentul incaşului
Rodica Ojog Braşoveanu, Cianură pentru un surâs, Bună seara, Melania
Harry Potter- desi poate ai vazut filmele, iti recomand sa citesti cartile deoarece sunt mult mai bune si mai interesante.
Anne Brashares-seria Pantalonilor călători- stiu ca numele e ciudat :)) dar cartile sunt foarte interesante
Portretul lui Dorian Grey - Oscar Wilde

9 răspunsuri:
| Mjdolhfi a răspuns:

Uite ce mi-au recomandat mie:)
http://www.tpu.ro/......multumesc/

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

"Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes; x Cel mai frumos roman blushing Nu-ti dai seama cand trece timpul citind happy

| CokoStar a răspuns:

Poti sa citesti,, Narnia'' sau,, Harry Potter''.

| Lime a răspuns:

Zece negri mititei de aghata christie, lorelei de ionel teodoreanu, dracula de bram stoker (parca), dama cu camelii de alexander dumas fiul (nu stiu daca o sa iti placa) hmmmm... sa ma mai gandesc...OMUL INVIZIBIL, H. G. Wells :*

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Jane Eyre
Agonie si extaz
Pe aripile vantului
O iubire de neuitat

happy

| Missin`you` a răspuns:

Invitatie la vals-Mihail Drumeswinking
Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes:X
Maitreyi-Mircea Eliadewinking
Lorelei-Ionel Teodoreanuwinking
si bineinteles seria Amurgwinking

| alexandraaaaa a răspuns:

Harry Potter-Toate volumele
Fetita celei de-a sasea luni-Toate volumele
Eragon-Toate volumele
Copiii lampii fermecate-Toate volumele
Twilight
New Moon
Eclipse
Breaking day
Adica seria amurg
Tunele-Ambele volume
Trei intr-o barca
Trei pe doua biciclete
Gossip girl-Toate volumele
Gazda
Narnia
Jurnalul unei adolescente

Lectura placuta!big grinbig hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goosebumps

| miiiraaa a răspuns:

Poti citi albumele "mizerabili" sau urmarii filmul.
este f interesant big grin