| Mjdolhfi a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa imi sugerati o carte interesanta.happy

Multumesc!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anne Brashares-seria Pantalonilor călători-patru foarte bune prietene nevoite să se despartă găsesc un mod inedit de a păstra vie legătura dintre ele, prin intermediul unei perechi de blugi care, în mod miraculos şi în ciuda dimensiunilor diferite, li se potriveşte tuturor.Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 5- trei prietene, petreceri in pijamale, visuri adolescentine, admiratori secreţi, tot felul de probleme, câteva examene şi foarte multă ciocolată.

33 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ionel Teodoreanu-La Medeleni, Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi, Corina Cristea-Castanii roşii, parfumaţi şi naivi, Cella Serghi-Pânza de păianjen, J D Salinger-De veghe în lanul de secară, Cornelia Funke-Stăpânul hoţilor, ar fi fost bine să ştiu ce gen îţi place, ce-ai mai citit...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Fluturas eu iti recomand pe Arghezi sau Eminescu si cred ca este tot ce as fi vrut sa-ti spun.

| Malvina24 a răspuns:

Http://www.piticipecreier.ro/? cu=nume+de+carti+interesante

| juniper a răspuns:

Codul lui DaVinci, il am si este foarte interesant. O sa te lase cu gura cascata.

| Mjdolhfi explică:

Nu conteaza genul, pot incerca si ceva nouhee hee

| Mjdolhfi explică:

Am citit "Laleaua neagra" si intr-adevar e super cartea:-x

| Aly07 a răspuns:

Nu ai prefera un film http://www.youtube.com/watch?v=tis7SZoh1xk.
Succes :).

| Katiee^^ a răspuns:

Baltagul happy.

| ΔH a răspuns:

Kamasutra

| Ionutzsa a răspuns:

Tess - Thomas Hardy
Mandrie si prejudecata - Jane Austen
Ratiune si simtire - Jane Austen
Romanul adolescentului miop - Mircea Eliade
Cel mai iubit dintre pamanteni - Marin Preda
Intrusul - Marian Preda
Enigma Otiliei - George Calinescu
Idiotul - Dostoievski
Portretul lui Dorian Grey - Oscar Wilde
Elevul Dima dintr`a 7-a - Mihail Drumes
La rascruce de vanturi-Anne Bronte
Ciresarii - Constantin Chirita

| Dizzy a răspuns:

SF:Jocurile Foamei, Neuromantul
Other:Ma dau in vant dupa cumparaturi, Cartea de nisip, Un veac de singuratate, De veghe in lanul de secara, Ieri invizibila astazi o stea, Rosu si negru, Gossip girls

Si sa nu uiti seria "amurg".happy

| lavyBandB a răspuns:

Printre cartile pe care le-am citit mi-au placut foarte mult acestea:Maitrey(Mircea Eliade), Nunta in cer(Mircea Eliade), Elevul Dima dintr-a saptea, Romanul adolescentului miop, Portet lui Dorian Gray...

| SweethearT a răspuns:

Pai, cauta din colectia Cocktail sau Shic...is foarte multe carti super pentru adolescente.de ex. poti sa ti un secret, regina gafelor, un tip la inaltime, sunt aiurita si se ea, rochia neagra de latex.si multe altele.Eu am citit, is foarte dulci:X

| theodoraafi a răspuns:

-Elevul dima dintra 7
-cartea nunti
-alchimustul (paulo choelio)
-brida (paulo choelio)
-mara

| Cleona a răspuns:

Romanul,, Mara,, de ioan slavici,,, Moara cu noroc,, de ioan slavici,,, Din lumea celor care nu cuvanta,, de emil galeanu

| Gospell a răspuns:

Toate cartile de Jules Verne sunt interesante.
- Zece negri mititei = Agatha Christie
- Crima din Orient express = Agatha Christie
- Cei 3 muschetari = Alexandre Dumas
- Padurea Spanzuratilor = Liviu Rebreanu
- Dracula = Bram Stocker
- Idiotul = Fiodor Dostoievski

| noname_6708 a răspuns:

Contele de monte cristo, Al. Dumas... e bestiala cartealove strucklove struck

| GreenSky a răspuns:

P. S Te iubesc sau Suflete pereche de Cecelia Ahern!

| pepenerosu a răspuns:

Slam de Nick Hornby

| denyelle a răspuns:

"mere" de richard milward
"11 minute" de paulo coelho

| deffect a răspuns:

Cartiile de Poker bestiale love struck happy

| loredana2012 a răspuns:

Colectia Jules Verne

| sdaniel a răspuns:

Orice in afara ce cele recomandate de scoala. Mie imi plac mult autorii straini.

| Deeanne a răspuns:

Draga John-Nicholas Sparks

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda daca ai stii ceva bun, dar eu inca n-am citit carti decat dinalea pentru scoala deci nu cred ca esti interesatalaughingoricum eu incercam sa ajutbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul adolescentului miop- Mircea Eliade
La Medeleni- Ionel Teodoreanu
Si foarte multe carti de Jules Vernewinkingwinking. Te va duce in lumea aventuriiiiiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 15 ani.Iti recomand "Pentagrama" de Vladimir Colin. Mie mi-a placut foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teas ruga sa citesti carti de Jules Verne, cum ar fi Calatorie spre centrul pamantului, Ocolul pamantului in 80 de zile, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laleaua neagra de alexandre Dumas si Dama cu camelii, tot de el...super interesante love struck