| danutadani65eee a întrebat:

Cine îmi poate spune cum pot scoate urmele de pix de pe geaca de piele? Nu e piele naturală, am încercat cu șervețele umede..nu merge.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pixul iese la alchool tehnic!
Foloseste o carpa de bumbac curata, sau bucatele de vata si de fiecare data cand pui pe pata de pix, folosesti alt colt, sau bucatica de vata, ca sa nu se intinda, frecand usor-usor, pe zone mici, pana se curata toata pata!

Răspuns utilizator avertizat
| cdl42002 a răspuns:

Încearcă cu acetonă, cred că merge.

| Georgiii2000 a răspuns:

Cu spirt. pune pe o bucata de vata sau discheta demachianta putin spirt si freaca zonele. la mine a mers.