| Bibik_7861 a întrebat:

Cine imi raspunde si mie la urmatorul exercitiu, ma contrazic cu o prietena plss [nu este tema] cine imi raspunde corect va primi [ 3 vot+funta, sau chiar toate voturile]

exercitiul e asa:

Interpreteaza textul urmator:"Patria se cheama poporul iar nu tagma jefuitorilor"
(T. Vladimirescu)

MS mult >big grin

Răspuns Câştigător
| Lala a răspuns:

Patria suntem noi, oamenii de rand, cei care alcatuim poporul, si nu cei din varf, plasati atat de sus datorita jafurilor si a inselaciunilor facute.

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Si cum te poti contrazice pe asa ceva? raised eyebrows

| Tzuc a răspuns:

Ca trebuie sa tinem la partia noastra?thinking

| Bibik_7861 explică:

Pai eu am un raspuns si ea altul si vreau sa vad voi ce raspunsuri aveti

ai inteles maryana5?

| danutionita a răspuns:

Poporu nu e un grup de jefiutori ...si sa iubim patria deoarece face parte din noi."cred"