| zuzu_3087 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste statusuri triste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cautam pe net ceva ce sa ti se potriveasca, pentru ca imi pari o persoana extrem de sensibila :)
Uite ce am gasit...

unt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Ai incercat site ul http://ymstatus.com ...sau http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php

Mult succes :-* si nu uita ca nimeni nu merta ca tu sa fii trista :) tristetea e doar un gand ce iti innegura putin vsele, dar lumina va aparea :-*

16 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata

Ci PE CINE ai.

Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa

fiu suparat

Dar nu am dreptul sa fiu si rau

Am invatat sa iubesc

Ca sa pot sa fiu iubit

"Spune stop cand te streseaza, explica`i ca exagereaza, nu intelege? Abereaza? Spune`i Pa si se calmeaza!"

"Copilaroasa?! Da. Pentru ca asa vreau. Matura?! Cand vreau. Ignoranta?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine"

Cand femeia spune "Nu", inseamna "Poate", cand spune "Poate", inseamna "Da". Si daca spune "Da", Inseamna ca nu-i femeie

"Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau."

| betty17 a răspuns:

Ea nu iarta, iar u nu ai de ales
Park ieri traiam sperante si vise
Si ieri aveam tot ce ce-am dorit
Cineva spunea ca viata merge inainte dar,
Ma intreb. oare chiar s-a sfarsit?

Mam schimbat in lipsa ta/Aveam tot; dar team pierdut/Am crezut ca poti ierta, sa fim iar ca la inceput/Azi ink te mai simt/Nu pot sa te ating/Dar vei ramane, mereu, visul meu/Nu iti cer nimic din ce nu poti sa imi dai/Mai stai.../Ink o noapte ramai langa mine

Tu stii sa faci cer senin cand sunt nori/Poti s-aduci o raza din zo/riTe-am visat de atatea ori.Prin intuneric privirea ta zaresc/Mi-e teama s-o intalnesc/K o sageata zboara/Mii de fiori ma cuprind, ma inconjoara/E-n jurul tau numai mister

Uneori simiti teama, cum in tine se strecoara, Si nimic nu-ti merge bine.Ai vrea sa fugi departe, sa scapi de tot ce e rau, Sa mergi pe drumul tau, E o frica ce te-nconjoara, Te separa d lumea reala, Si sapa in sufletul tau, Adanci pareri de rau.

Ma gandesc iar la tine, Ma intreb dcAi foc in privireAi aprins un foc in inima meaO dorinta ce arde, nu-i pot rezistaAi vrea sa patrunzi in ochii meiSa afli raspunsulIntrebari te-nconjoaraSi nu poti vedeaFocul ce arde in inima mea.

Toata viata mea se stinge, lumea mea se inchide
Dragoste, iti cer, sa te intorci!
Sunt injosita, sufletul meu este gol
Dragoste iti zic sa te intorci
La ce pedeapsa si la ce durere m-ai condamnat.

Totul e gol, cand nu esti
Iar eu ma sting stiind ca nu ma iubesti
Eu am gresit cu noi doi
Si lacrimi nu te mai aduc inapoi,
Iar viata mea, a ajuns
Un loc in care vii si te ascunzi

Int-o lume,
In care pierd numai eu,
Totul e ata de fals
Esti pacatul meu!
Aminteste-ti cat am incercat
Sa te fac sa mai simti ceva,
Dar tu ai plecat!

Dar astept noaptea-n care
Cu gandul la soare
Am sa zbor peste-amurgul de stele

Astept zorii in care
Am sa uit ca sunt mare
Si visul meu mic
Va mai creste un pic

De-as putea cumva intoarce timpul
Sa-ti mai vad o data chipul
Dulce ar fi durerea de-as putea...
Nu mai stiu de e zi sau noapte
Parca o viata intreaga ne desparte
Dulce ar fi durerea de-as putea...
De-as putea sa dau timpul inapoi.

sunt versuri din diverse melodiibig grin

| betty17 a răspuns:

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise.

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange.

Tristeţe este cetatea inimii cu jaluzelele trase de suspine fierbinţi şi de negri prinţi.

succes

multe le-am a \vut si eu in status dar le mai prescurtam unele ca sa imi incapa toata ideeatongue

| demonel a răspuns:

1. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

2. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

3. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

4. azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

5. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

6. status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

7. iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

8. azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

9. lacrimile spala inima ce-i rana…

| asdffghjjkl a răspuns:

Iti spun daca zambesti big grin

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...

Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad (asta ii preferata mea)

Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate... sad

gata ca dupa aceea devii prea trista si nu ii bine big grinbig grinbig grin

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Buna. imi pare rau ca esti suparatasad. intra pe google si scrii statusuri triste de...si acolo alegi tu categoria. de dragoste, de dezamagire, despre prietenie etc.nu stiu ce cauti tu... sper sa gasesti ceea ce cauti dar sper ca in curand sa cauti statusuri de dragoste sau altceva... fericite. funny.happy...sa nu mai fi suparata si sa nu mai ai nevoie de acele statusuri tristesad kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.sad

Spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu il mai iubesc, dar am zis toate astea printre lacrimi

Colorand zilele am observat ca am talentul de a le colora in negrusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde potI sa o pierzi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti zic unu tare...nu stiu daca o sa til placa dar nah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand luna-mi va spune sa parasesc pamantul, cand oamenii fara mila imi vor sapa mormantul, cand totul pentru mine se va termina, eu nici atunci iubire "nu te voi uita":X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpu` trece, nu sta sa`mi leg eu siretu... Nu sta sa iau din nou startu' daca n` am pornit cu dreptu'

. Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

aca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile or
sa te impiedice sa vezi stelele!

Aripile ce mi sau dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant

Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio speranta, macar tu sa traiesti bine!

langa cel mai inalt punct al fericirii
se afla cea mai adanca prapastie a durerii
traim intr-o lume mult prea dura
care nu gandeste at cand fura
un vis inocent dintr-o inima pura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca viata mi-ar putea oferi inca odata sansa de a regasi clipele ce au fost si sau risipit si tot ceea ce impreuna am cladit

vei ramane in gandul meu la bine si la greu iar tot ceea ceam cladit impreuna ne va lega mereu

| carmen2980 a răspuns:

Nu ma mai face sa plang crying