| cyufulyky a întrebat:

Cine imi spune si mie numele a unor carti cu adolscenti despre iubire ...nu stiu ceva interesant din viata adolscentilor... vreau niste carti sa citesc de preferat cum v-am zis cu adolescenti despre iubire etc...big grin[vreau sa-mi ocup timpul cu cv ca simt ca mor ]...crying

13 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Citeste cartile de Sophie Kinsela...sunt foarte tari... o sa razi, o sa plangi...si daca vrei ceva asa iesit din tipare citeste ce a zis @PauLa. M:Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani... e o poveste reala... e foarte ineresanta cartea happy

| anad a răspuns:

Daca chiar vrei sa citesti la modul serios sa stii ca exista biblioteci scolare unde gasesti carti pentru toate varstele si gusturile. Nu glumesc! La bibliotecile de la scolile din orase sunt sigur si cred ca si la tara. Mai sunt si bibliotecile orasenesti. Bibliotecarele iti vor recomanda cu siguranta cartile dorite. Succes si lectura placuta!

daniela
| daniela a răspuns:

Ai incercat Elevul Dima dintr-a saptea sau Cismigiu & comp. ...sau Corijent la limba romana - nu au subiecte despre adolescentii de azi dar zau ca merita.

| Emeraude a răspuns:

Uite, carte pe care ti-o recomand eu, "Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes, nu reprezinta o iubire adolescentina, dar are ca laitmotiv iubirea pasionala. E super cartea, o sa ramai impresionata dupa ce o vei citi. Eu am si plans la un moment.

Poti citi si Twilight-desi mie nu-mi place, autoarea a cam perforat imaginea clasica a vampirilor, pe care eu ii iubesc in forma lor propriu-zisa, nu niste indragostiti care fac totul pentru iubirea lor cu o duduie muritoarelaughing. Spor la citit!

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna

Eu am citit "twilight" si mi-a placut foarte mult.happy
Incearca:d
Merita.big hug

xoxo

| PauLa.M a răspuns:

Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani.
superba cartea.

| Bia:X a răspuns:

Incearca Invitatie la vals de Mihail Drumes E superba cartea si merita cititahappy Maitreyi de Mircea Eliade, Enigma Otiliei de George Calinescu, Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani (e superba cartea:X) si Insemnarile printesei de Meg Cabothappy

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Love story de Erich Segal big grin

| www a răspuns:

De veghe in lanul de secara -J. D. Salinger.
Romanul adolescentului miop, - Mircea Eliade
Elevul Dima dintr-a saptea, -Mihail Drumes
Cismigiu et Comp. si volumul 2 Buna dimineata, baieti -Grigore Bajemaru
Slam -Nick Hornby.

| g_7133 a răspuns:

Pai cele patru carti din seria Amurg big grin. sau cartile din colectia Chic sunt foarte tari love struck. eu acum citesc Iti amintesti de mine? de Sophie Kinsella happy.

| Theya1703 a răspuns:

O carte SUPERBA... Pe mine cel putin m-a emotionat enorm... Am si plans la sfarsitul cartii... Numele ei este: Dama cu camelii, Alexandre Dumas Fiul... Ti-o recomand! E Minunata! Sper sa-ti placa!

| Stefan_7266 a răspuns:

Maitrei...incearca.e ciudata, dar frumoasa tongue

| yonutzg a răspuns:

Mai bine te uiti la american pie big grin adolescenti...si iubire laughing)