| 1Dana1 a întrebat:

Cine poate sa imi traduca in rusa fraza: Pentru mine o prietena care se leaga de pe bancile scoli este un ajutor reciproc, un scut de aparare. Va rog dau funda.

5 răspunsuri:
| NedelcuRemus a răspuns:

Для меня, друг, который имеет отношение к школе взаимного банка, защитный экран

| k1gLuci a răspuns:

Для меня, друг, который имеет отношение к школе взаимного банка, защитный экран
Funda? plz

| fedot a răspuns (pentru k1gLuci):

Trebuie cu litere

| fedot a răspuns (pentru k1gLuci):

Nu traduce corect ...trebuie sa cunosti forma verbului si a timpului...

| fedot a răspuns:

друг ca школы, для меня взаимнaя помощь и защитный щит.
intreaba orice persoana care cunoaste rusa, si iti va afirma ca traducerea mea este 100% corecta.Sunt din Basarabia, si aici se vorbeste rusa + ca am rude in rusia.
baftahappy