| diyaaa a întrebat:

Cine stie niste monologuri celebre? ca si cel al julietei...mersibig grin

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este şi cel al lui Hamlet, de exemplu. Vezi "Hamlet" Shakespeare.
Mai sînt Iago şi Othello. Vezi "Othello " de Shakespeare.
Gloucester. în actul I, scena I, din "Richard al III-lea" de Skakespeare.
Richard - actul V- din "Richard al III-lea" de Shakespeare.

| diyaaa explică (pentru corolav):

Multumesc mult!happy

| teodoramiler a răspuns (pentru corolav):

Imi poti spune si mie siteul pe care pot gasi aceste monologuri? multumeschappy

| corolav a răspuns:

Nu știu dacă sînt postate pe ceva site-uri. Caută. la o bibliotecă, volumele în care găsești respectivele piese