| freehugs a întrebat:

Cine stie niste tehnici meseriase de copiat?big grinbig grin. funditaaa!laughing

18 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

laughing
am o reteta super smug
Ingrediente : un penar care are o chestie de aia transparenta, foi de hartie (de prefelabil albe), pix ca lumea, un caiet cu notite si rabdare.
Preparare : intai trebuie adaugata rabdarea, apoi trebuie deschis caietul si incepi sa scrii. Scrie marunt sa-ti incapa totul. Apoi pui foile in penar si astepti ziua urmatoare happy.
,, Servire'' : se pune un pix sau un creion ca penarul sa stea deschis si cand proful/profa nu este langa tine scrii linistit/a. happy

Succesc la copiat laughing pardon, la transcrisbatting eyelashes

| Veve :X a răspuns:

@mary sunt inca in generala big grin dar copiez si direct din caiet/carte (la geogra merge mai bine cu cartea ca sunt harti whistling) dar si de la colega de bancabatting eyelashes

| Klara a răspuns:

Fituica pe talpa - iti lipesti cu scotch o fituica de talpa piciorului
Fituica cu sticla de apa - iti scrii cu pixul pe spatele etichetei
Fituica cu telefonul - deja cunoscuta
Fituica cu mp3-ul/iPOD-ul: te inregistrezi acasa zicand lectia, si la scoala iti pui castile in urechi. Vezi ca trebuie sa ai un par mai bogat, sa-ti ascunzi castile, sau o esarfa, ceva.
Fituica clasica tinuta in penar.
Fituica direct pe foaia de test -iti scrii pe spate toata lectia cu creionul, dar sa nu se prea vada, si apoi stergi.
Scri codat: daca cunosti alte alfabeturi (verisoara mea, for example, si-a scris cu litere in ivrit laughing )
Scrii cu un pix transparent, dar sa te asiguri ca e lumina.

Sau, daca esti idiot enough, iti inveti laughing

| Anecherry a răspuns:

Buna, eu folosesc aceiasi metoda ca si Neo, cu fituica scoasa la imprimanta si lipita ca un evantai; nu a fost prinsa niciodata cu asa ceva e foarte eficienta mai ales la materiile unde ai mult de invatat; la mine copie mai toata clasa dupa asa ceva, si nu se prind profii;

| CudiDaKid a răspuns:

Scrieti pe cureaua de la pantaloni.sau pe pantaloni laughing

| Domyno a răspuns:

Vai oameni buni, singurul lucru cu care sunt de acord e folosirea telefonului, in rest...praf!

Draga mea ai calculator acasa? banuiesc ca da, cine nu are...

Te duci frumusel in Word (2003 sau 2007), iti transcrii lectia toata toata si tot ce crezi tu ca ai nevoie,

apoi micsorezi spatiul dintre randuri, la 0, 7

micsorezi si scrisul la 6 (nu te speria, pe PC ai impresia ca nu vezi ce scrie dar cand o ai scoasa la imprimanta vezi pe copiutza si de la 1 metru)

si sa nu uiti, sa scrii cu CALIBRI...

am uitat sa mentionezi sa nu scrii copiutza pe toata pagina, ci micsorezi latimea ei, ca sa fie copiutza... nu curs universitar

apoi o scoti frumusel la imprimanta si o impaturesti ca si cum ai face un evantai

de cand sunt la liceu, la orele unde am zeci de pagini de invatat aplic aceasta metoda, si imi merge de minune

Tin sa te anunt ca nu am fost prins niciodata cu asemenea copiutzewinking

Bafta!big grin

| Just kidding a răspuns:

Iti scrii pe banca si iti pui foaia de test peste laughing sauuu, inautrul foii, pe a 3-a pagina iti scrii cu creionul asa subtire lectia big grinsau din ce iti da tongue

| multimoak a răspuns:

Vorbeste cu cel care-ti sopteste prin handsfree, sau o mie de foi albe pe masa si printre ele pui si fituicile.
Eu cand copiam aveam foaia pe care dadeam lucrarea, in continuarea foii in sus puneam o foaie pe care chipurile era ciorna, si sub aceste foi pui fituica, departezi cele doua foi cat sa vezi un rand de pe fituica.winking
Sper ca ai inteles big grin

| mary a răspuns:

Eu copii direct din caietul din banca acum la liceu sau de la colega(ori de alaturi ori din spate-depinde daca ne da sau nu pe nr). in generala, pentru ca aveam penar, faceam la fel ca si mada.

| mary a răspuns:

Chestia este ca in generala si la liceu nu exista profi care sa nu isi dea seama de copiat. de ce? pentru ca te observa ca esti mereu cu ochii pe el, mereu te foiesti si altele. dar daca nu te-a vazut (mai bine zis nu a vrut sa te vada) sa nu te lauzi :" uite ba, am copiat si chioara de profa nu m-a vazut!". o sa vedem cu totii la facultate (nu chiar cu totiilaughing )acolo profii nu tin cont ca ai copiat sau nu. de abia astept sa te vada ca ridici ochiii din lucrare sa te dea afara din examen.

| craniul a răspuns:

Buna,

hmm ce sa zic am aplicat asta decat odata dar cred ca e foarte folositor daca ai timp si stii cum sa o folosesti deci sa iti zic :

am un prieten care aduce la magazin pixuri care scriu invizibil, si au un beculet in cap cu care luminezi pe foaie unde ai scris adica pixul are o pasta invizibila si se vede numai la lumina aceea care e in cap la pix functioneaza cu 3 baterii de-alea micute si pixul este 3, 80 lei parca dar merita am vreo 2 dar nu le-am folosit decat odata pentru ca nu am avut timp si poate ma dadeau colegii de gol ca stiu si eu de pixwinking

o zii buna

| LittleandLiars a răspuns:

Trebuie sa ia multa rabdare

Ingredente:pix, foite mici, o bluza mai lungutza

Preapare : pe foite scrii cu pixul apoi lasi sa se raceasca pe a doua zi

Serivire: Iti pui bluza pe tine si la test copiutele sub bluzacand vezi ca vine profa pui bluza peste copiutze

Succes la copiat upsy servit laughing

| sckorpion a răspuns:

O foaie cu un scris mic, foaia sub mana, caietul in banca pentru orice eventualitate. Nu ma mai deranjez sa spun ca mai bine e daca inveti, stii si tu asta.

| lildex a răspuns:

Telefonul este cel mai util in ultima vreme. Si daca ai messenger bluetooth si colegi binevoitori nici nu ai nevoie de fituiciwinking

| LucianaM a răspuns:

Scrieti in palma si pe mana asta fac si eu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am copiat cu profa de fizica aproape langa mine laughing, adica nici un metru nu era intre noi laughing. Deci pe niste foi de cerere scrii raspunsurile [doar pe o parte ] cu un pix cu gel care s-a terminat. Trebuie sa te asiguri ca in clasa sunt aprinse luminile ca alfel trebuie sa te chioresti laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca`ti pui fitzuica in penar stil borseta dala [ te faci ca`ti cauti pixu` si te uiti pe foicica. nimeni nu te suspecteaza ca`ti cauti pixu] A MERS la cele mai naspa profesoare laughing una statea in spatele meu si nu m`a prins!

| lKopilasFaraNasl a răspuns:

Banuiesc ca aveti in clasa peretihee hee Pe tine te intereseaza sa iei note bune.
pasul1:iei o foita
pasul2:o lipesti pe un perete dar sa fii aproape de el
pasul3:in timpul testului ridici capul te prefaci ca te gandesti si de unde ca tu te uiti pe copiuta laughing Bine inteles ca nu va observa. laughing la mine merge mai ales ca prof. poarta ochelarilaughinghee hee