| NiiiaaRawwr a întrebat:

Cine stie sa danseze dnb? E greu de invatat, voi cam in cat timp ati invatat? As vrea si eu sa invat dar nu sunt foarte sigura. Ce parere aveti despre acest dans?

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Helau
eu dansez pe dnb, dar nu mai stiu in cat timp am invatat.
de ce nu esti foarte sigura? iti place? daca da, apuca-te.

eu una am vazut pe youtube si am incercat sa fac ca aia care dansau. m-am enervat, fiindca nu imi ieseau pasii. dar pan' la urma am reusit sa-i invat pe aia de baza.
ideea e ca nu exista un singur fel de a dansa pe drum and bass;

fiecare are propriul stil! vezi doar ca pasii pe care o sa ii inventezi, rotirile sa fie pe dnb.sa nu cumva sa-ti iasa o sarba.
uite niste videouri:
http://www.youtube.com/watch?v=ti4zQSXxyYU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=o58cjKYXNaU&feature=related tipa asta e foarte tare>:)

good luck!

6 răspunsuri:
| GoLeZ a răspuns:

Eu intr-o saptamana am invatat deja o rutina de vreo 20-30 de sec.cu repetitii pe balcon de 1-2 ore pe zi

| Andreea0678 a răspuns:

Pai e genial =p~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E misto si eu vreau sa'l invat dar nu stiu de unde sa inv pasii ca pe youtube nu arata pasii.oricum.mult succes :*:*

| SiAtat_Marie_1993 a răspuns:

E superb dansul big grin Eu ma`m apucat azi si deja stiu cateva miscari mai ales ca m`a vazut o colega si a inceput si ea sa danseze laughing si daca iti place nu astepta apucate, sa stii ca merita big grin

| antoniutza a răspuns:

Dansul e foarte superlove struck:Xlove struck

| Cristinel_Vieru_1992 a răspuns:

Pentru cei ce vor sa invete DnB uitati un tutorial foarte bun..eu in 4 zile am invatat;)

http://www.youtube.com/watch?v=JSJKC5MY9x0&featur