| luiza71 a întrebat:

Clean & Clear Gel exfoliant de curatare a punctelor negre, 150 ml...la folosit cineva si daca da are vreun efect?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre nu se îndepărtează cu așa ceva.
După ce faci o baie de aburi pentru deschiderea porilor, presezi zona afectată până ies și apoi pui comprese reci cu ceai de mușețel pentru închiderea porilor.
Exfoliantul îl folosești numai dacă nu ai puncte negre, are rol de îndepărta impuritățile care duc la formarea punctelor, deci este de prevenire nu și de îndepărtarea lor care se află adânc în piele.
Pa, pa.

| LavsKitty a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti Garnier Pure 3-1. Iti usuca si cosurile si te scapa si de puncte negre, trebuie sa aplici o saptamana, si astepti 3 minute sa se usuce! Apoi te speli pe fata. Am eu si sunt extrem de multumita de el. Funda?:*