| alexaalexandra a întrebat:

Coafuri pentru scoala? in afara de coada de cal, cozi impletite, spic. le-am auzit de multe ori si m-am plcitisit de ele. multumesc! ceva mai speciallaughingdar tot odata simplu sa nu aiba toate fetlee.

4 răspunsuri:
| pisicutzaa a răspuns:

Poti sa il faci cu bucle, sa iti bagi spuma in el, si sa il incretesti si sa il lasi liber si bretonul in fata si daca nu ai, faci ca si cum ai avea il prinzi sus un pic umflat in fata, sau rasucesti 3 suvite din el si le prinzi, sau sa iti faci 2 cozi, poti sa il faci coc cu niste suvite lasate pe ambele parti, poti sa prinzi numai jumate in coada si restul il lasi pe spate, il poti intinde si deasupra dupa ce l-ai intins faci niste suvite buclate dar nu tot doar deasupra...

| imyourdestiny2 a răspuns:

Eu am breton pe o parte. ori il intind si il las pe spate. ori il prind in coada cu volum ori coada pe o parte.sau il fac cret putin la varfuri si il prind in varful capuluibig grin

| usernamemada a răspuns:

Depinde de cat de lung ai parul... eu port des la scoala o codita pe o parte cam asa : http://i803.photobucket.com/albums/yy317/style11/par1.jpg ii de efect believe me:)). Poti de asemenea sa-ti rasucesti bretonul pe o parte si sa-ti umflii partea din spate prin tapare apoi sa'l prinzi intr'o coada bufanta. Oricum anul asta se poarta coafurile fresh, daca iti lasi parul pe spate si il ciufulesti intr'o dezordine ordonata obtii efect garantat. :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti faci codite joase