| Smile2BHappy a întrebat:

Conteaza daca ma duc pe mate-info la liceu dar ma duc pe stiinte ale naturii la facultate? Ce parere aveti de ambala profile: sunt coplicate? Si ce materii se fac pe fiecare profil. FUNDA!

1 răspuns:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Cred că dacă e să compari MI cu SN, la MI e mult mai greu. Matematica e mai grea, la SN e materia mai condensată şi foarte puţin simplificată. Se fac aceleaşi materii, doar că diferă numărul de ore.
Cât despre facultate, nu contează, dar depinde dacă te afectează pe tine. Dacă ţi se pare că ai nevoie de aprofundare în cazul materiilor care se studiază şi la facultate, te poţi duce la SN, dacă eşti sigură pe tine şi eventual crezi că poţi acumula pe cont propriu informaţii, e ok şi MI.