| masculin1feminin0 a întrebat:

Copilul meu are 16 ani.Este frumos (alte fete ii faceau complimente), ii place moda, este foarte inteligent a luat numai 10 si numai premii intai. Nu inteleg de ce nu isi cauta si el o fata ca toti prieteni lui cu care se intalneste in diverse parti.Multe fete chiar si ficele prietenelor mele, fiecare in parte a cerut sa fie amici, mai trece timp vine vorba de mai sus de prieteni nu mai il intereseaza nimic- Toti adolescenti la varsta lui sunt indragostiti numai el nu, am dubii, ma ingrijoreaza putin treaba asta.Am avut doar complimente de la profesori de la toti findca este un copil foarte exceptional, ma gandeam sa ii fiu o mama destul de dura cand o sa isi caute prietena dar ajung ca ma rog sa isi caute.Mi-a spus de multe ori ca viata este foarte buna fiind singur, si mi-am dat seama ca poate s-a uitat la prea multe telenovele sau motive de undese strica relatiile. nu i-am pus niciodata intrebari despre viata. Mai ma gandesc sa nu fie doamne fereste,, pe invers,, laughing)))))) numa asta ar mai lipsi. Pana la urma daca aveti careva o parere daca este normal sau nu sau cum trebuie sa procedez daca trebuie mult sa ma bag sau nu... daca trebuie sa il duc la doctor. Ma gandesc ca si hormonii trebuie sa se fi dezvoltat la el.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Lasaţi-l în pace ca încă nu i-a venit sorocul, când v-a apărea cea predestinată, o să fugă de acasa să fie cu ea.

| Trolli a răspuns:

1. Ca orice parinte, iti lauzi fiul.
2. Are doar 16 ani, daca nu are prietena la varsta asta, nu e asa grav. Va avea cand va simti el. Nu inteleg de ce atata ingrijorare.

3. Daca ar fi pe invers, nu vad problema. L-ai renega? Nu ar mai fi atat de perfect?! La urma urmei e viata lui.

P.S. Intrebarea asta e pe bune?! Ceva imi spune ca nu.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e cazul sa te ingrijorezi si nu-l forta. Poate are ambitiile lui si trebuie sa-l lasi in pace.Gandeste-te ca tocmai de acum are nevoie de concentrare asupra scolii ce mai are de facut, iar relatiile i-ar putea schimba,, traiectoria. Oricum, nu stiu in numele cui pui intrebarea, dar nici o mama nu s-ar plange de asta...

| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Nu cred ca acest copil este pregatit pentru asta. Poate el se teme ca dumneavoastra sa nu va bagati peste treburile lui. Poate el are o relatie cu o fata anume fara ca dumneavoastra sa stiti. Fiind un copil inteligent dupa cum l-ati descris dumneavoastra poate are alte lucruri in cap decat relatiile. Eu ma gandesc ca el ii este teama de o relatie deoarece nu stie cum sa reactioneze. Asa sunt copii inteligenti gandesc prea mult si se tem sa nu greseasca. Daca pana acum el nu a mai avut o relatie cu o fata atunci sigur asta trebuie sa fie problema. Incercati sa il incurajati dar nu cumva sa va bagati prea mult in lucrurile astea deoarece isi va pierde echilibrul si nu va sti ce sa aleaga. Succes.