| Rebyycrazyy20 a întrebat:

Credeti ca daca ai 14 ani nai voie sa ai un prieten? Asa spun parintii meii.laughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Voie ai ca nu e nicio lege care sa iti interzica, insa la 14 ani inca mai ai de copilarit. Ai timp de relatii o viata intreaga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să vezi pe TPU mulți puritani care vor spune de „decență socială" și de „a fi în rând cu lumea". Probabil persoane care și-ar dori și-s frustrate.
Mie mi se pare o vârstă ok, cât timp nu ajungeți la sex și nu vă doriți prea mult. Nu e o dramă dacă vă despărțiți de la vârsta asta.
Probabil nu le-ai dat alor tăi motive să aibă încredere că nu vei suferi de la o vârstă fragedă (îți vor binele) sau au pur și simplu păreri preconcepute.
Apoi, pe la 14 ani ajungi aproape de a da examenul de evaluare națională, așa că ar fi mai bine să te focusezi înspre acolo.
Dragostea se poate clasifica și după maturitate. Să fii destul de echilibrat cât să știi să faci diferența dintre o simpatie și o pasiune în care merită să investești, să nu ajungi o petardă, ar fi bine.

| SzbInfinite a răspuns:

Eu cred că poţi să ai un prieten de la orice vârstă crezi tu că eşti pregătită

| Brunette67 a răspuns:

Părintii din ziua de azi au uitat cum erau si ei de varsta noastra. Si tatal meu este la fel, adică nu e de acord la faza cu "iubitii ", dar mama ma intelege. Poti să ai prieten la ce varsta vrei, dar important e să iti pastrezi demnitatea, să nu te lasi de scoala si să nu te culci cu ei. :* Plimbarile pe afara si pupicurile nu dauneaza.