| Artemiss a întrebat:

Credeti ca exista prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Prietenii adevarati sunt foarte greu de gasit si mai greu de pastrat. Toata viata ne ghidam dupa aparente, cel putin asa cred eu. In toti vedem prieteni buni, insa in cele mai proaste momente putin ne raman alaturi. Ceea ce e dureros!

47 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Normal ca exista... un prieten adevarat e chiar aici pe site...userul silvia...nu ati auzit de ea?smugrolling on the floor
Am glmlaughing
Exista!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.Se gasesc foarte greu, dar existahappyDar ca sa gasesti un prieten bun, trebuie si u sa fi un prieten bunhappy
Odata si odata vei gasi si prieteni adevarati, dar trebuie sa mai dai se peste unii care se dau drept prietenii si de fapt nu e asa.Asta ewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Exista, dar sunt foarte greu de gasit si pastrat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da.

| inna a răspuns:

Da exista, dar sunt pe cale de disparitie.winking

mlm
| mlm a răspuns:

Cam rar dar exista.

| cioko19 a răspuns:

Sigur ca existabatting eyelashes doar ca trebuie sa ii gasesti, ceea ce e un lucru destul de greu. Dar o data gasiti, daca chiar sunt adevarati, nu ii mai pierzi! love struck

| SweetCandy a răspuns:

Da evident...happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da exista. dar putini ii gasescwinking

| marsy a răspuns:

Dea.desigur ce exista. dar greu se gasesc. usor se observa.

| Punky a răspuns:

Nu stiu
eu cred ca da...
dar nu prea se mai gasesc...si cei care sunt trebuie apreciati:p

| MisterKat a răspuns:

Se gasesc foarte greu. e o raritate!

| Artemiss explică:

Am prieteni, dar voiam si parerea voastra...eu una sunt o prietena buna...imi place sa ajut, sa dau sfaturi... dar nu prea cred in prietenie adv. Mi se pare ca e pe cale de disparitie.

| Elly4all a răspuns:

Evident, eu am avut norocul de a o gasi, chiar daca ne mai certam ramanea prietene, foarte rar gasesti dar nu este imposibilwinking

| kitty_8919 a răspuns:

Exista prieteni adevarati dar sunt si prieteni falsi plini de invidie si ura care se dau prieteni.

Răspuns utilizator avertizat
| faranume a răspuns:

Nu crd

| tweety_8071 a răspuns:

Nu ...nu exista.pentru k oamenii sunt prea egoisti pentru a fi prieteni cu cineva.NU EXISTA! toti au interesul lor. exista doar amici de distractie. dar la rau nimeni nu e prieten cu tine.ai sa vezi chiar tu k asa este

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Da, numai ca extrem de rar gasesti prieteni adevarati-adevarati...

| Яùxsi a răspuns:

Imi placea sa cred ca da. Dar acum nu mai cred straight face

| SMTHING a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| daddy a răspuns:

Da cu siguranta dar foarte rar straight face

| cristina_4037 a răspuns:

Nu toti cred ca au sau pot gasi un prieten adevarat. Adica, eu sunt de parere ca cei care au alaturi un prieten adevarat in viata( la bune si la rele pana cand trec in nefiinta) sunt doar cei pe care ii alege Dumnezeu, de care El etse sigur ca vor stii sa il pretuiasca si vor fi si vor da tot ce este mai bun din ei. Sunt oameni privilegiati si buni la suflet. Sincer, nu am vazut un om rau, hain si care doar critica, avand un prieten cel mai bun. Doar oamenii care merita si pe care Dumnezeu ii considera apti pentru un asemenea privilegiu vor avea un prieten cel mai bun. ...asta este opinia mea. Pup

| I'm just me a răspuns:

Sigur ca da. Eu am 4 prieteni adevaratibig grin.

| pisoias a răspuns:

Exista, dar sunt o specie foarte rara.(Pe cale de disparitie). Multi sunt cei care pretind ca sunt insa putini cei care i-ti sunt cu adevarat prieteni.

| andreea89 a răspuns:

Atata timp cat esti dispus sa devi un prieten adevarat lucrul asta se simte si atrage doar prieteni adevarati.nu trebuie sa-i cauti, trebuie sa ii faci sa fie cu adevarat prieteni.

| lulu_2700 a răspuns:

Da, exista.Sa iti spun eu o "definitie" pentru prietena/prietenul adevarat/a.De fapt, cum o definesc eu pe prietena mea adevarata. Dimineata cand ma trezesc ma suna sa ma intrebe ce fac, cum ma simt.Cand ma cert cu iubitul e langa mine mereu si ma incurajeaza.Cand sunt racita si am febra imi face ceai si e iarasi langa mine.Stie ce vreau sa spun uneori inainte ca eu sa deschid gura. O doare cand eu sufar, se bucura pentru mine cand eu ma bucur si multe alte lucruri.As putea sa-ti vorbesc desprea ea ore in sir pentru ca este o persoana minunata, dar mi-e frica ca mi-o furilaughing Oricum pentru mine e ca o sora si sunt sigura ca as m-ar descrie si ea daca ar fi intrebata.Asa ceva nu gasesti oriunde, CUM ESTE EA.

| Traficantadecorcodushe a răspuns:

Da, desigur ca exista...
Dar se gasesc greu...winking

| SweeTLemon a răspuns:

Exista... dar sunt putini...Eu am 2 prieteni adevarati...pe mama si pe prietenul meu...