| Mara4you a întrebat:

Credeti ca exista prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Nu! Cel mai bun prieten sau Cea mai buna prietena este mamawinking Pentru ca ea nu te va trada niciodata si cand vei avea nevoie de ea mereu te va ajuta si te va sustine...Nu ca presupusii "Prieteni Adevarati" care iti sunt alaturi doar la Bine si la rau..."E noapte'n cubawinking "

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles:eul, sinele si myselful lui Beyoncewinking

| Adry05 a răspuns:

Mda... exista dar foarte putini din pacatestraight facestraight face

| pwp a răspuns:

Nu cred!sad

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, daca esti capabil sa tii o relatie, daca exista comunicare si incredere.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Eu cred ca exista, dar sunt foarte raristraight face sunt mai multi prieteni neadevarati, adica poti sa-i gasesti la orice colt pe cand cei adevarati ii gasesti greu, dar poti fii sigur ca poti sa le zici orice, de ex eu am o prietena adevarata.

| Rioko a răspuns:

Da! Foarte putini dar inca mai suntwinking
Stiu sigh unii doar se prefac si par a fi prieteni, chiar prea des de exemplu: toata lumea ma intreaba dc sunt prietena cu o fata pentru ca ea profita de mine si ma barfeste si chestii de genu si stiu ca e adevarat si practic au dreptate dar eu nu inteleg cum poate sa fie atat de rea cand eu nu vreau sa fim decat prietene si de fiecare data cand ne certam pe motive stupide "dc nu ma lasi p mine im banca ta? ";"dc nu vii cu mine pana la magazin" etc. si ea face gura si ma barfeste si dupa tot ea vine la mine si isi cere scuze, bineinteles ca ca atunci cand e nervoasa tipa sa vada toata lumea ca e "neindreptatita" dar cand sa-si ceara scuze e cat se poate de silentioasasmug Sii... eu o iert si o iert si o iert (cred ca numai azi m-au intrebat vreo 5 persoane dc o tot iert cand vad ca se comporta asa) Acum raspunsul : o iert pentru ca eu nu vreau sa fiu suparata pe cineva sau sa stiu ca cineva imi poarta pica sau ca am refuzat o alta sansa a prieteniei (am multi prieteni f buni dar... nu pot sa suport si sa stiu ca m-am certat cu cineva ) in ciuda faptului ca deseori evit certurile si incerc sa-mi fac prieteni, parca am mai multi dusmani(dc nu stiu?)
Acum sincer tu ce zici sa o mai iert (si acum ne-am certat ditr-un motiv stupid ~x( )? Adica... acum imi arata niste poze cu noi de acum un an si in clasa a inceput sa planga pentru ca nu a obtinut ce a vrut (bineinteles ca lacrimi de crocodil adica i-a dat o lacrima nici macar ochii rosii sau fata rosie, dupa ce si-a pus capul sub maini, atunci a cascat smug)
Deci sa o iert sau nu?
Ea e o persoana ce ii place sa ii influenteze pe ceilalti si nu sunt singura cu care se poarta urat, chiar si atunci cand nu are dreptate tot ea face faze
laughing Am vorbit asa de mult despre prietenii falsi ca nu ti-am mai dat un raspuns exact la intrebare
Da ezista si prieteni adevarati, trebuie doar sa-i cauti sau doar sa-i astepti, uneori ajutoarele vin de unde te astepti mai putin deci BE HAPPYwinking!

| gyovany95 a răspuns:

NU! prietenii sunt prieteni buni si doar prieteni. orice prieten cat de bun oricum are momente cand nu-i pasa si cand nu-i pasa, prietenie nu e, iar prietenia in momente de delasare devine ca o leguma stata la soarehappy

| LLLLLLLL a răspuns:

Din pacate nu cred...sad

| asdfghjklș a răspuns:

Da, dar sunt foarte greu de gasit

| ZeePinkStar a răspuns:

Nu... cel mai bun prieten esti tu si atat. Restu` is "prieteni" din anumite motive, iar "bff-urile" is mituri big grin

| Yonutz_8580 a răspuns:

Exista dar foarte rari vorba proverbului "Tineti dusmanii aproape si prietenii si mai aproape"

| 21Ada a răspuns:

Da exista,

| IrInA9618 a răspuns:

Prietenia nu mai este ce a fost odinioara, acum majoritatea prietenilor sunt falsi, dar nu trebuie sa generalizam

| Papusicaaaaaa12321 a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati... asta-i clar oh go on sad

| Mara4you explică:

Adriannna eu as zice sa vorbesti cu easi sa clarificati lucrurile. Daca ea iti promite ca se va schimba si nu e asa...atunci parerea mea e sa incetezi sa o imi eirti. Nu merita! :*

| Geoo28 a răspuns:

Nu cred... la un moment dat tot te va trada. nimeni nu mai e adevarat in ziua de azi. niste tradatori cu 2 fete.