| amo a întrebat:

Credeti ca familia este unitatea de baza in societatea noastra?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Familia este un lucru sfant.

| Biencush a răspuns:

Societatea noastra se cam duce de rapa...cu toate acestea, inca mai exista valori morale in anumite familii, ceea ce ar creste, sa spunem sansele ca acestea bsa fie unitati de baza ale societatii

| Andreea_5313 a răspuns:

In societatea noastra nu. E atat de trist cand vezi copii contra parinti prin tribunale, felul in care vorbesc si se comporta copiii...

| Georgel26 a răspuns:

Buna! Cred ca socializarea a dus la formarea familiei in timp, de cand e piciorus de om pe planeta noastra. Familia, indiferent de relatii pe care le ai cu cei din familie(parinti, bunici, frati, etc.), trebuie sa fie "server-ul" tau ca sa zic asa.Parintii te cearta uneori, dar poti invata ceva de la ei pentru ca pana la urma iti vor doar binele.De la bunici, poti invata atatea pentru ca au trecut atatia ani peste ei si au vazut atatea lucruri.Asadar.daca nu in familie poti avea incredere, atunci in cine?!