| RAY a întrebat:

Societatea americana este buna de copiat de catre societatea noastra?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz!

| FaraNumePls a răspuns:

Donald Trump la putereee rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor nu stiu ce sa zic. Societatea ar trebui să fie propriul său idor ca sa zic asa, nu sa copieze alte state. Stim toti ca,,,,,, copia nu are valoare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Americanii sunt mai prosti decat romanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a rasturnat carul cu prosti la intrebarea asta.

Echivalent cu

S-a rasturnat carul cu romani la intrebarea asta.

| asdf2kpower a răspuns:

Nu cred că ți-ai dori.

| rolynight a răspuns:

Unii american se cred prea șmecheri și unii sunt prea proști, proști de te doare capul, au impresia că numai America lor există și le doare la bască de alte țări.Un grup de americani a fost întrebat de România și zici că i-ai întrebat de nu știu ce planetă dintr-un sistem solar îndepărtat. Știu că există printre ei oameni de treabă, dar asta denotă aroganța lor, un lucru după care ar fi greșit să ne luăm.
Plus, am auzit că facturile de la spitale sunt foarte scumpe, ei ajung să plătească 500$ pentru o fugă la urgență, și mii de dolari doar pentru că au născut. Nici noi n-avem un sistem nu știu cât de organizat și mai știu eu cum, dar măcar noi nu plătim chiar AȘA de mult.
Viața nu este roz nici acolo.

| rolynight a răspuns (pentru rolynight):

Știu că a doua parte nu prea ține de societate, dar. na... e totuși o chestie care, cel puțin pe mine, mă face să mă simt un pic mai bine acasă laughing