| AndreeaZM a întrebat:

Credeti ca rezolv ceva daca ignor o persoana? Credeti ca indiferenta doare? Si daca da, de ce? Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| addelyna2014 a răspuns:

Daca acea persoana tine la tine si ar da orice sa vorbiti o sa il doara indiferenta ta :d

2 răspunsuri:
| Buutu a răspuns:

Dacă nu mai simți nimic pentru acea persoană și intenția ta este de rupe legătura cu ea,răspunsul este da.
Dacă faci asta cu speranța că îl vei face să sufere cât de cât și el se va întoarce la tine,nu vei rezolva nimic.
Dar asta depinde și despre ce fel de relație aveai cu persoana pe care vrei să o ignori,dacă e vorba de cel/cea mai bun/bună prieten/prietenă!
În cazul unui prietenii adevărate indiferența doare foarte tare chiar dacă nu va arăta asta.
În cazul unei relații depinde sentimentele pentru tine,dacă nu era ceva real nu îi va păsa că ești indiferentă.
Dacă a investit sentimente reale și puternice îl va durea să vadă că ești indiferentă dar tot nu vei rezolva nimic!
De ce doare indiferrența?
Nu are o explicație exactă dar din punctul meu de vedere doare,fiindcă începi să te întrebi cum poate să fie atât de indeferentă cu mine după toate ce au fost(amintiri, sentimente, chiar și certuri) după un scurt timp care indiferența doare, intervine orgoliul și atunci îmi spun "doar nu e singura fată"(și alte chestii de genu') încet, încet veți fi "...doi foști, doi proști..."winking
Subliniez încă o dată, dacă ești sigură că nu vrei să mai vreo legătură ce persoana indiferența și ignorarea ajută!

| Elllllle a răspuns:

Da,rezolvi multe cu indiferenta.De ce doare? Pai punete`te tu in locul unei persoane care ataca si nu primeste importanta,probabil ca te`ai simti data la o parte,nu? Cu atat mai mult daca este baiat si incearca sa te oftice, se oftica el mult mai mult daca nu il bagi in seama.Iar daca este vorba doar de niste fitoase, stai chill, in orice scoala exista asa ceva, plus ca tu vei fi vazuta mult mai bine de persoanele care au minte! Bafta! Te pup!