| EmmPreda a întrebat:

Credeti ca daca ignor o persoana ma va placea mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cel putin la mine a mers.
Initial ii acordam foarte multa atentie, eram mereu impreuna in pauze si chestii trestii si am bagat ignoranta totala si a inceput sa ma bage in seama el, se copilarea, maimutarea chestii'trestii. Dar iti va da atentie daca il vei ignora.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă o ignori, de ce ți-ar mai păsa de părerea ei despre tine?

A IGNORÁ - A neglija în mod voit ceva sau pe cineva, a nu lua în seamă, a trece cu vederea, a face abstracție de...
http://dexonline.ro/definitie/ignora

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Psihologie inversa.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Logic, ca daca o ignori nu te va mai placea, persoana aceea o sa te uite incurand si o sa gaseasca pe altu/alta si tu atunci ai sa regreti ca l-ai ignorat.

Răspuns utilizator avertizat
| Cameron a răspuns:

Depinde de persoane, daca ignori aproximativ toate cunostintele tale, atunci si ele te vor ignora, daca esti deschisa cu toata lumea atunci vei fi placuta, a fi vesela sau deschisa te face o persoana placuta, Bafta happy

| Cameron a răspuns:

Nu, nu te va placea pentru ca daca vrei sa fi placuta unei persoane trebuie sa fi mai deschisa si mai vesela cu lumea in general, atunci cand ignori o persoana devi mai mult antipatica, asa ca sfatul meu este sa fi vesela si deschisa. Bafta.