| ايرينا a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi pe 12 decembrie 2012?

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Da, cred ca va veni sfarsitul lumii si in aceeasi data porcii vor incepe sa zboarelaughing

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni in ziua in care omul nu va mai avea ce distruge

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt convinsa ca nu va fi atunci.

| Silvia a răspuns:

Sigur ca nu.Imposibil.Mai vorbim atunci.big grin

| daii a răspuns:

Nu. Doar D-Zeu stie... daca vine in 2012.sau in 3013oh go on.

by daiiwinking

mira
| mira a răspuns:

Nu.Prezicatorii maiasi s-au sucit. Urmareste Descopera.ro

| juniper a răspuns:

Daca nu a mai fost aceeasi intrebare de mii de ori, nu va veni sfarsitul lumii, se va face doar o schimbare, atata, un mayas a spus asta acum cateva saptamani.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

S-a zis de mii si mii de ori ca va veni sfarsitul lumii nu stiu cand.

Ei bine, I'm still alive!

Doar Dumnezeu stie, nu are rost sa ne apucam de filozofii sau sa ne batem capul cu chestii de astea.

O seara placuta, Darmonik.

| Bishop a răspuns:

Nu, sunt doar prostii oh go on

| MisterKat a răspuns:

Daca e sa o luam pe partea religioasa, numai Dumnezeu (Creatorul) stie cand va fi sfarsitul. In Biblie, in capitolul Apocalipsa (scrisa de Sf.Ioan) se spune ca vor fi ceva semne prevestitoare, iar noi mai avem mult pana atunci. Daca e sa o iei pe partea para-psihologica, in cartile lui Nostradamus(un astrolog celebru din Franta din sec 18 care a prezis numeroase evenimente importante din istoria omenirii) a spus ca Sfarsitul Lumii va veni atunci cand va aparea Antihristul(scria ca va aparea din Orient), la religie se spune ca acesta va face multe "pseudo-minuni" cu scopul de a convinge populatia de a se converti la el. De asemenea, se mai spune ca va fi o lupta intre Enoh si Ilie(2 oameni care au fost ridicati la cer cu trupul de Dumnezeu) si care se vor intoarce si se vor lupta cu Antihristul, iar ei vor muri in acea lupta, iar dupa 3 zile vor invia. De asemenea, se mai spune ca Sfarsitul Lumii va fi cu A doua venire a lui Hristos pe Pamant si de faptul ca mortii vor invia...

Oricum e multa filozofie...

Chestiunea cu 21. 12. 2012 e o chestiune ce tine doar de numerologie si astrologie, precum 06. 06. 2006 (cred ca iti mai amintesti ce isterie a fost atunci cu acea data) sau "previziunile" din anii 90 despre anul 2000...

Oricum, din ceea ce stiu eu si din ce am citit, acea data. 21. 12. 2012 va insemna intrarea Pamantului intr-o noua dimensiune mai evoluata, ceea ce ar insemna dezvoltarea multor domenii benefice oamenilor... cel putin conform astrologiei...

O seara buna!

Daniel.

| night_crawler a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand e sfarsitul lumii...

| antonius74 a răspuns:

Pe acea data se termina calendarul mayas. Se termina cel de-al 13-lea ciclu cosmic pentru ei, iar 13 este un numar sacru la ei. In acelasi timp, pe acea data se termina un ciclu de 5125 de ani, la sfarsitul caruia apare un cataclism si se naste o lume noua, mai evoluata sau mai involuata, depinde de faptele lor din acel ciclu (exista ipoteze conform careia ultimele 2 cataclisme au fost scufundarea atlantidei si potopul lui noe...). Calendarul tibetan (din celalalt colt al lumii), care dateaza din secolul XII, se termina in aceeasi data, tot cu o profetie de schimbare...
Nici macar apocalipsa nu zice ca va veni sfaristul! Doar un nou inceput...
Lumea afirma ca "Doar Dumnezeu Tatal stie cand va veni sfarsitul (apocalipsa-->care inseamna revelatie, adica prezentarea ADEVARULUI)", ceea ce e adevarat atata tot ca prin termenul de Dumnezeu intelegem atotstiutor, traitor intr-un prezent continuu, deci atunci si Isus si Duhul Sfant stiu, deoarece stiu viitor si stiu ca in momentul X nu mai este nimic in aceasta lume...deci trebuie sa intelegem ca afirmatia de mai sus inseamna ca Dumnezeu Tatal DECIDE cand vine sfarsitul.
Personal, consider ca pe 21 decembrie 2012 va fi sfarsitul, dar nu a tot si a toate, ci a lumii acesteia plina de chinuri si suferinta si inceputul unei noi lumi mai evoluate spiritual happy

| Aurelia a răspuns:

Nu, nu cred in aceste superstitii! Nimeni nu are de unde sa stie cu siguranta cand va fi sfarsitul lumii, de aceea nu are rost sa cred in superstitiile impuse de oameni!

| AndutzaAndu a răspuns:

Buna.
Pai asta stie numai Dumnezeu.Noi nu avem de unde sa stim, doar sa facem filozofie pe tema asta, dar eu sincer nu cred asa ceva... vom astepta si vom vedea.
Pa pa.kiss

| mcandr3y a răspuns:

Era pe 21... au mai fost "prezise" date de-aste cand nu s-a intamplat nimic... sper ca nici de data asta sa nu se intample nimic deoarece as vrea sa apuc sa fac ceva in viata asta... nici macar liceul nu o sa il termin in 2012... pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sincer, nu.
Nimeni nu știe ce va urma.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apocalipsa este un razboi parapshiotronic. Oculta globalist-regresivă urmăreşte să atingă următoarele scopuri, cu ajutorul agresiunii psihologice Apocalipsa 2012:

* a. Oculta globalist-regresivă contează că populaţia se va îngrozi de evenimentele prezentate în variantele lor de intoxicare-manipulare şi se va grăbi să-şi afle salvarea în misticism, îngroşând rândurile roboţilor mistici deja existenţi.
* b. Oculta globalist-regresivă speră că evenimentele apocaliptice profeţite vor abate atenţia majorităţii populaţiei ţintă de la învăţătură, creaţie şi muncă, de la supravegherea vigilentă a avuţiilor naţionale vizate de ea pentru jefuire şi de la alte acţiuni oculte condamnabile.
* c. Apocalipsa 2012 urmăreşte să dezvolte aşteptările negative în creierele populaţiei-ţintă. Aceste sentimente distructive, aşteptările negative, slăbesc şi îmbolnăvesc psihic persoanele mai puţin rezistente.
* d. În fine, oculţii globalist-regresivi urmărsc ca, prin această agresiune psihologică, să dezvolte naivitatea, credulitatea şi ignoranţa în populaţia-ţintă.

Cum combatem această agresiune psihologica cu caracter mistic, lansată de Oculta globalist-regresivă? Simplu, amicii mei. Apelăm la informaţii ştiinţifice absolut sigure, la operaţiile gândirii corecte şi la bunul simţ, pentru a destrăma toate variantele de intoxicare informativă, înfricoşare şi manipulare create de programatorii Ocultei globalist-regresive. Începem?