| stelutaaa a întrebat:

Cu ce program [fara photoshop] pot face un blur unei poze urmand exact conturul meu. stiu ca in photoshop se fac astea si as vrea sa stiu cu ce alt program ar merge.

daca stiti, spuneti-mi si cum.

mersi
[scuzati categoria]

3 răspunsuri:
| Jαne a răspuns:

Dar ce are photoshop?
Musca?!

| dadaloveu a răspuns:

Mi se pare ca merge si cu photoscape nu sunt sigurahappy

| Keyo a răspuns:

Uite, nu cred ca exista un program care a fost creeat doar pentru blur :P Sunt unele photoshopuri care te inconjoara dar nu poti pune mult blur pentru ca se observa si nu arata calitativ, insa poti face unele obiecet alb negru, sau ceia ce te inconjoara alb negru iar tu colorata, pentru blur iti sfatuiesc sa dwonaldezi PhotoScape, ala nu te inconjoara, insa il poti folosi intr-un mod destul de efectiv, til explic in citiva pasi :) 1) Donaldezi photoscapeu; 2) pui poza in photoshop; 3) Te duci la optiunea "Filtre"; 4) An optiunea Filtre cauti optiunea "Regiune(Dezfocalizare)"; 5)Alegi actiunea Voalare(Numita blur) 6) Acolo iti alegi Nivelul, Marimea si Pana efectului de blur. 7) Folosesti "Inverseaza aria", daca esti in mijloc, pui cruciulita in colturi, adica folosesti etapele de la 1-7 pina nu ai blurat obiectele dorite. Stiu ca pare un pic complicat, dar ests foarte usor, eu ca un photoshoper profesional tio garantez :P Uite si o poza editata prin etapele care ti le-am descris http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/......9429_n.jpg :P vezi, cam asa trebuie sa arata;) Succese :*