| EvangelineDS a întrebat:

Cu cine tineti?:
Cum să îți spun, un om care simte cu adevărat rock-ul știe să facă diferența între Metallica și Pasărea Colibri sau Disturbed și Tokyo Hotel. Nu ascult numai rock vechi, ascult și hard rock / alternativ / heavy metal de după 2000 și îmi place foarte mult. Problema este că, există tot felul de cocalari care se cred mari rockeri dacă ascultă Tokyo Hotel. Tokyo Hotel cântă pop-punk și un fel de rock, dar melodiile sunt de 2 lei. Ascultă tu Breaking Benjamin și o să vezi diferența între melodii. E o trupă varză și în primul rând ăia nu sunt rockeri, sunt niște ciudați care au abandonat școala ca să își urmeze așa zisa lor carieră. Nu îmi pasă că bunică-ta ascultă ce am enumerat eu în răspunsul celălalt, chiar nu mă iau după ce e la modă, așa cum fac unii dintre noi. Eu ascult muzică bună, fie că are 100 de ani vechime. Există și muzică contemporană de calitate, și muzică veche de rahat. Nu spune nimeni că muzica din 2005-2011 e de rahat și toată muzica din anii 70-80 e de calitate. Până la urmă, am vrut să accentuez faptul că Tokyo Hotel este o trupă cu melodii praf, iar cei care ascultă asta și se cred mari rockeri (am văzut pe aici răspunsuri gen "asta e rockul adevarat, ai niste gusturi muzicale exceptionale") sunt niște mari cocalari, nu rockeri. În aceeași situație se află și alte trupe de coca-emolăi precum Black Veil Brides sau Panic at the disco sau ce alte specimene au mai apărut și au tupeul să spună că ei cântă rock.
Ok, tu asculți tokyo hotel, bravo ție, dar dacă nu știi să faci diferența între genurile de rock, pur și simplu asculți rock degeaba. spune 7h30
dovada:http://tokiohotelforromaniafans.blogspot.com/p/bill-kaul itz.html
mie imi place foarte mult formatia si asta inseamna ca sunt cocalara sau ce na@#iba!

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu înseamnă că ești cocalară, exact cum am spus. Ești cocalară dacă nu știi să faci diferența între Tokio Hotel și Distrubed sau Metallica. Dacă pentru tine toate astea se rezumă la un singur cuvânt, dacă le bagi în aceeași oală, atunci da, ești cocalară. Dacă asculți Tokio Hotel fără să faci tam-tam, nimeni nu are nimic cu tine. Dacă începi să spui că sunt cei mai tari și că de ce nu îi ascultăm, că sunt geniali și nu știu cum, că ei sunt rock-ul adevărat, iar, dai dovadă de cocalarism.
A fost punctul meu de vedere. E o țară liberă și am dreptul să mi-l spun. Mie pur și simplu trupe ca Tokyo Hotel și Black Veil Brides mi se par niște porcării.
Baftă

| pwp a răspuns:

Mie imi plac melodiile celor de la Tokio Hotel.
prefferatul meu e Bill, dar si Tom
am 3 postere cu ei!

| Dean1996 a răspuns:

@Sakura,in primul rand,incep cu un singur lucru: Tu asculti ce muzica iti place,nu ce e la moda,pentru ca asa e normal,sincer,mie nu imi place Tokio Hotel(citeste mai departe,nu te opri ca am scris asta),dar nu am nimic cu tine ca asculti aceasta formatie,nu am nimic cu cineva care asculta alte formatii decat cele pe care le ascult eu,si nu mi se pare normal ca daca cineva a spus ca asculta o anumita formatie,sa vina cineva si sa se ia de formatia respectiva,si sa zica,,Ala e rock/pop/rapp ma? Nu e muzica de calitate!"
Tu trebuie sa asculti ce muzica vrei, indiferent daca e de calitate sau nu, ceea ce incearca @7h30 sa zica,este faptul ca lui nu ii place TH,si are alte formatii pe care le asculta,dar daca lui nu ii place Tokio Hotel,frate,okay,dar sincer,a facut cam mult caz.
Iti spun de acum, voi amandoi aveti dreptate intr-un anume fel, dar ma deranjeaza un lucru in schimb,@7h30 a spus ceva legat de Panic! at the disco, care sunt impreuna cu 30STM si MCR formatia mea favorita,adica nu inteleg ce are cu formatia asta,dar ma rog,nu vorbesc de rau(acum sper sa nu vina toti rockeri de pe TPU sa imi spuna ca nu ascult muzica de calitate,ca fac uratlaughing)
Eu ascult muzica pe care o vreau,nu muzica care spun ceilalti ca e la moda, sau ceva de genul, asa mi se pare normal.Iti voi spune si de ce aveti amandoi dreptate.
@7h30 stie ca in ziua de azi,foarte putine persoane mai asculta muzica cu adevarat(ma refer nu Guta,Inna,Guess who,Spike,alea mi se par melodii fara mesaj,pur si simplu) si cu faptul ca a spus ca Puya e un cocalar modern,sau ceva de genul,are foarte mare dreptate. Puya nu are muzica,aia nu e muzica,sincer,daca ala e cantaret,vreau si eu sa fiu cantareata(De ce? AIA NU E VOCE,asculta-l livestraight face,asculta cum a cantat la RMA undeva in balcanistraight face).Din pacate lumea nu prea mai asculta muzica,numai melodii fara mesaj, la asta cred eu ca se refera(nu bag mana in foc, nu stiu ce are in cap)
Tu ai dreptate cu faptul ca nu trebuie sa se lege de tine ca asculti alta muzica.Inchei.

Sper ca te-am lamurit cumva.

| Dean1996 a răspuns:

Mai deci fiecare cu gusturile lui,v-am spus,sunt unora care le place MCR,altora nu, nu am nimic cu ei, sunt unii care prefera Breaking Benjamin decat 30STM,nu am nimic cu ei,v-am spus,gusturile difera,dar nu e normal ca cineva sa te injure(nu ma refer la cazul tau,particularizez) pentru ca asculti un gen de muzica care respectiva/respectivul nu-l asculta,adica toti suntem oameni si avem dreptul la opinie, si nu e nevoie sa ne luptam, sau sa ne agitam ca nu ascultam aceleasi formatiilaughing

| BadBoyCristy a răspuns:

Tokio Hotel sunt niste idioti...nici macar nu canta rock, canta un fel de pop... Mie imi place Disturbed si AC/DC.

| EvangelineDS explică:

Monawar ai dreptate eu am postat asta pentru ca adica cei frate daca asculti un gen de muzica care altora nu le place esti cocalar sau cce nai$#ba?

| roxy_8649 a răspuns:

Mie imi place tokio hotel si stiu toate stirile despre ei si am o groaza de mel :*:*:*:*

| Smile_9049 a răspuns:

Deci, eu ascult tot metal, sunt de acord cu tine, Tokio Hotel nu este neaparat rock, insa nu trebuie sa iti pese, pana la urma, daca nu ai observat, cam toata lumea uita de aceste formatii, asa merg lucrurile in Romania, fani permanenti nu prea exista din cate am observat eu.Doar ai rabdare, in scurt timp nu va mai exista fan Tokio Hotel, toata lumea va uita de ei, valabil si pentru Jonas Brothers/Linking Park(ma refer la albumele noi), sau multe altele, spre deosebire de adevaratele trupe bune.Nimeni nu va uita vreodata de Nirvana, The beatles, Queen, The cranberries, Metallica.Btw, pentru faptul ca esti rocker, nu trebuie sa te consideri nici superior, nici de alta etnie, doar diferit, in sensul bun happy

| delia_9230 a răspuns:

Bai ce naiba nu va puteti abtine sa nu comentati despre ei sau ce? mai datio naibii de treaba ce aveti voi cu cei care asculta tokio hotel? pana la urma e problema noasrta(a fanilor)nu va place ducetiva si ascultati ce va place...app.ascult si Marilyn Manson si Green day si Paramore si nu cred ca trebuie sa comentati voi daca nu va plac...sincer eu tot nu inteleg esti sau nu fan TH?