| TeoPT a întrebat:

De ce oare TPU a fost invadat de cocalari care se cred mari rockeri pentru că ascultă Black Veil Brides și Tokio Hotel? M-am întâlnit foarte des cu ei în perioada asta. Sunt foarte penibili când îi vezi cu comment-urile la melodii Black Veil Brides de gen "E foarte misto, ai niste gusturi muzicale exceptionale, asta e rock-ul adevarat" Mie îmi vine să vărs. Astfel de oameni s-au mutat de pe house pe rock comercial și se cred mari șmecheri. Astfel de oameni nu vor înțelege niciodată rock-ul. Cine mai ascultă rock adevărat să își dea cu părerea. I-auzi măi, toți cocalarii pe aici cu Tokio Hotel laughing Aștept opiniile voastre cu privire la ceea ce se petrece și dacă v-ați întâlnit și voi cu astfel de șmecheri pe site.

10 răspunsuri:
| TeoPT explică:

@BiiiaaaDOREMIPleacaSiOVreaPeRalucaInapoi
Dacă citeai cu atenție întrebarea ai fi realizat că mă referam la cei care consideră că Tokio Hotel și BVB sunt rock adevărat și că oricine nu îi ascultă e retardat, prost, nu știe ce e muzica etc.
Chiar nu m-am băgat peste cei care doar ascultă Tokio Hotel. E o trupă de rahat, într-adevăr, dar și mai ratați sunt cei care îi venerează. Eu la ăștia m-am referit.
Baftă

| xSoaked a răspuns:

Nu m-am intalnit cu astfel de specimene doar pe site, ci si in viata reala. O gramada de adolescenti si adolescente care acum doua zile aveau in iPod numai Dj Sava and Raluka sau mai stiu eu ce "interpreti" de muzica house si-au bagat in playlist mai nou si muzica "rock", gen formatiile mentionate de tine. Nu am nimic cu gusturile oamenilor, dar incepe sa fie annoying cand adauga ca aceasta este muzica rock adevarata. Daca ar fi asa, nu ar mai fi nici pe departe stilul meu de muzica preferat.
Dupa parerea mea, este vorba de ipocrizie aici. Pentru ca persoanele respective nu au gusturi suficient de bune in muzica pentru a asculta muzica rock adevarata si de calitate, incearca sa isi deplaseze stilul obisnuit in cel al "rock-ului", desi rezultatul este doar o imitatie de prost gust.
As putea comenta pe tema aceasta mai mult, dar cred ca am prins esenta. Ma bucur sa vad si oameni care fac diferenta intre muzica rock si "muzica rock".

| Sin a răspuns:

De obicei ma amuz cand vad astfel de comment-uri/postari si ma abtin din a ma baga peste muzica lor de "rock misto".E doar o faza trecatoare.Mai cunosc eu un pusti care recent a descoperit metal-ul (Cradle of Filth mai precis)si care o da cu "ce gusturi exceptionale ai! Se vede ca intelegi ce e muzica buna!" de fiecare data cand intalneste pe cineva care a auzit de CoF. Indiferent ce trupe asculti si cat de documentat esti in materie de rock/metal, daca nu savurezi muzica celor de la CoF tot prost si "untrue" esti.

| CristineDelaruss a răspuns:

Buna.
Eu nuv a inteleg, pur si simplu pentru ca spuneti ca "Tokio Hotel" sunt atat de retardati si fraieri. Nu ca as fi o fana, dar sunt si ei oameni care au ajuns prin munca acolo unde sunt.
Si da, am vazut asemenea oameni pe site. Si mie imi place BVB, dar nu inseamna ca ma duc la un videoclip si comentez aiurea precum ar fi ca el e cel mai bun.
Sa ai o zi frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| OSCARtoons a răspuns:

Da sunt si ratati dastia.Cica Tokio Hotel e rock adevarat.defapt Tokio Hotel sunt niste copii care au abandonat scoala(niste inculti).Ei daca ar fi auzit si ar fi ascultat formatii gen : Metalica,Sistem of a down,Manowar, Godmack... aveam ce discuta cu ei. Oricum vad cati place rocku iti dau niste formatii sa mai asculti desi probabil le stii : Skillet, Three Days Grace.si o muzica foarte buna gasim si la Bon Jovi, Iron Maiden si Guns'n roses

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bay sincera sa fiushi eu ask rock si eu mai spun ca na o melodie e marfa dar hai sa fim seriosi TH(Tokio Hotel) numai copii are se considera emo doar ptk e cool ask chestii de genul asta cum a spus si tipul de mai jos muzica buna e GNR (Guns'N Rosesc),Depeche mode, Iron Maiden, etc! Deci lasati cacaturile (ma scuzati pentru limbajul obsec dar chiar asta sunt) gen emo si Th'ul si Papa roach etk...ca nu va sunt de ajutor!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ia lasa-i tu in pace. Ce ai cu ei? Treci peste intrebare, cauta alta sau lasa un comentariu urat. Ca nu prea ai cum sa dezveti pe cineva din moment ce are gusturile si convingerile sale. Desi mai bine nu, ca s-ar putea sa te ia cu chestii tip "gusturile nu se discuta" si ai de lucru apoi chatterbox.
De Black Veil Brides nici nu am auzit. Dar daca tu zici ca seamana cu Tokio Hotel, te cred pe cuvant.
Nu ar trebui sa te supere, ci sa te amuze penibilitatea lor. Macar nu era ceva de viata si de moarte, cum sunt lesinatele de 14 ani de la D/S. Si stii la ce ma refer prea bine.
Si ma repet...de ce te chinui atata cu ei? De ce le dai atata importanta? Asta este. Astea-s preferintele lor muzicale.
Asta e parerea mea.
Bafta.

| AydaLove a răspuns:

Sall,eu sunt fana a muzici TH,BVB si altele,Draga daca vrei asculta mzk rock"adevarata"cum spui tu dar nu te lua de trupele care au muncit din greu sa se ridice unde sunt! Nu iti place de TH, BVB, Linkin parca si alte trupe.NU MAI COMENTA, fani adevarati o sa te lese sa vb la pereti!

| Ryuuzaki_L_Lawilet_1996 a răspuns:

TOKIO HOTEL nu e trupa de rock ci de screemo sau emohard :p