| ANTONIA1234567890 a întrebat:

Cum as putea renunta la plans? Stiu ca este o intrebare stupida, ma refer la faptul ca de cateva luni plang foarte mult in fiecare noapte, chiar in fiecare..principalele motive sunt pentru certurile dintre mama si tata. Cum ma pot abtine? La un momentdat plangeam ca nu mai voiam sa plang.

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Poate te ajută să te descarci plânsul, îmi închipui că nu e cea mai plăcută situație, mai ales dacă este destul de probabil un divorț după cum spuneai în cealaltă întrebare.
Nu pari majoră, dacă greșesc scuze, insă poți încerca să vorbești cu cei de la telefonul copilului, e gratuită aplicația și poți vorbi cu specialiști.
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

| GoldenZenith a răspuns:

Plânsul te ajuta sa te descarci. Toate emoțiile și sentimentele tale trebuie sa refuleze cumva si o fac in felul asta. Nu te abtine, gândește te la plâns ca la un musafir care vine si pleaca. Nu te forta sa nu mai plângi, pentru ca te ai simti mai încărcată.
Ai încercat să vorbești cu ai tai? Sa le spui ca nu e ok ca tu sa asisti la certurile lor? Ei stiu ca tu plângi mereu din cauza lor? Spune le si incearca si tu sa nu mai fi asa de usor influențabila de certurile lor. Pana la urma, ei se cearta, ei se împacă.

| Dana2103 a răspuns:

Esti in depresie. E treaba serioasa fiindca depresia se trateaza si cu pastile

| Stegman a răspuns:

Draga mea, trebuie sa intelegi ca parintii sunt 2 persoane diferite, asa cum esti si tu si eu si toata lumea. Fiecare din noi avem propriile gandiri si idei. Daca parintii tai se cearta, si se vor desparti, tu nu trebuie sa suferi pentru alegerile lor. Tu ai propia ta viata, si trebuie sa ti o faci cat mai placuta si frumoasa. Daca vezi ca se cearta, iti poti pune castile in urechi si asculta muzica preferata, dar sa nu fie una trista ci cat mai vesela, sa nu mai auzi certurie de oameni mari. Trebuie sa fii puternica, in viata vei da peste multe lucruri, de cele mai multe ori mai putin placute, dar viata trebuie sa mearga ai depate cu capul sus, orice s ar intampla.