| pastru009 a întrebat:

Cum as putea sa imi creez o voce? Adica ce pot face sa am voce pentru a putea canta?
Funda!

Răspuns Câştigător
| MariaKTA a răspuns:

Inscriete la lectii de canto sau canta tu singura

| pastru009 explică (pentru MariaKTA):

"Kanto"-apreciez gestul

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru pastru009):

De fapt corect e "canto".winking

| pastru009 explică (pentru AnonymousTPU007):

Ba nu, boy.Este cu "k"

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru pastru009):

Pff:))Unde ai vazut asa ceva? Canto cu k?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pagina_principal%C4%83

| pastru009 explică (pentru AnonymousTPU007):

Provine din engleza cuvantul!

8 răspunsuri:
| asy a răspuns:

Cel mai bine ceri parerea unui profesor de muzica, cineva care se pricepe saiti zica daca ai sau nu voce. Daca ai poti lucra la ea, facand vocalize, canto si aceasta va deveni mult mai buna big grin

| pastru009 explică (pentru asy):

Apreciez raspunsul si sunt baiat.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, incearca sa exersezi mai mult sa canti, eu stiu pe cineva care a dat la seminarul teologic, cand a inceput, nu stia sa cante deloc, dar cand a terminat era unul dintre cei care stiau sa cante cel mai bine din clasa lui