| Suspendatu a întrebat:

Cum as putea sa imi fac o reputatie cunoscuta in cartier? Adica sa nu fi luat gen, cel mai prost din curtea scolii... Cum ar trebui sa comunici? Cum sa te comporti sa nu fi luat de restul baietilor peste picior? Cum sa prinzi mai mult tupeu? Sa ai singur grija de tine... Nu ma refer cu fumatu` sa beau sa astea. Doar sa mi ziceti cei care aveti o viata asemanatoare. Cum as putea sa mi fac o reputatie buna? am 16 ani.

3 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Te duci cu tupeu si sange-n pulan,stai ba nene ca nu-i asa,nu le permite sa rada de tine,daca ti se intampla gaseste-le punctul slab si da-le pe urma or sa te respecte,o sa zica :Stai asa frate ca asta e baiat,nu-i de joaca cu el!
Daca vezi vreo **** nu te caca pe tine, nu para(nu spune cine ce a facut), nu blama, nu fi o randunica, recunoase ce gresesti!

| raizoguard a răspuns:

Fumatul este o parte, te simti mult mai bine dupa ce fumezi 1, dar nu iti recomand. Oricat ai zice "eu ma pot lasa de fumat" iti vei da seama ca nu este asa.
Vei zice "ma las de astazi" apoi zici "daca fumez 1 nu o fi rau, asta-i ultima" si continui tot asa.

Sa nu incerci chesti de cocalar, sau scenarii de filme, cu tipi misteriosi, sa fim seriosi, acele scenarii nu merg in lumea reala.

Incearca sa umbli mai mult cu un prieten de al tau, unul ceva mai cunoscut, si dupa ce incepe lumea sa te cunoasca si pe tine, vei prinde curaj sa vorbesti cu ei.

Dupa ce te obisnuiesti cu anumite persoane, o sa iti fie foarte usor.
Ca sa te obisnuiesti cu ei, trebuie sa stai cat mai mult timp

| Suspendatu explică (pentru raizoguard):

Multumesc. Mai astept raspunsuri.