| Sorinella20 a întrebat:

Cum au aflat parintii vostri ca fumati? Cum le-ati spus? Cum au primit vestea?

Răspuns Câştigător
| pufi_9182 a răspuns:

Au aflat de la copilul unei prietene de familie...iti dai seama ca a urmat o "sedinta" de familie si ca a fost ultima zi cand am avut curaj sa fumez...asta pentru ca imi respect familia si ca stiu ca ei sunt singurii care imi vor binele.

3 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Faza e ca sa le zici in fata. Nu are rost ca tu sa fumezi in dormitor, ei sa intre peste tine si tu? sa arunci tigara sub pat? dai si foc la casa.

Cu cat te feresti mai mult cu atata pierzi atentia din partea lor. Unii parintii inteleg mai bine altii mai deloc.

| Crisstina a răspuns:

laughing) eu nu indraznesc sa le spun ca fumez. big grin nu ar reactiona prea bine, deoarece ei de vreo 3 ani s`au lasat de fumat. Fumez de fiecare data cand ies afara cu prietenii, nu`mi place sa fumez pe strada sau in locuri publice. Nu toti parintii ar avea o reactie buna la astfel de veste, deoarece ne pasa de noi si ne vor binele.

| MsETouch a răspuns:

FlaughingAveam 13 ani si trebuia sa ma duc cu prietenele in oras si eram singura acasa... m-am pregatit m-am duc si mi-am cump un pachet de tigari virginia slims (parintii mei nu fumau niciunu asa ceva dk era aveam o scuza... ) si pe graba ca intarziam am uitat sa mai iau pachetu de tigarilaughing pe drum l-am vazut pe tatal meu ca se ducea spre casa neam salutat nu stiu ce si cand am ajuns in parca mi-a cerut o prietena o tigare cand m-am uitat in geanta am ramas:O uitasem pachetu de tigari si in bucatarie f frumos pe masalaughing cand am ajuns acasa era doar tatal el intre timp a ascuns pachetu ca sa nul vada mama si m-a trimis sai cumpar niste tigari si culmea navea la magazin tigari si face -a at cred ca o sa fumez din astea- si scoate pachetul meu de tigari m-am facut alba tta si i-am zis ca doar vroiam sa incerc. si de at stie ca eu m-am lasat de fumat