| Sorinella20 a întrebat:

Cum au aflat parintii vostri ca fumati? Cum le-ati spus? Cum au primit vestea? Precizez ca parintii mei au mare incredere in mine si nu stiu cum sa le spun ca DA, fumez! Stiu ca oricum le-as spune-o or sa fie dezamagiti, dar...

Răspuns Câştigător
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Eu nu fumez dar prietenul meu dahappy si au aflat parintii lui.de fapt doar mama lui si l-a certat putin, nimic grav...deocamdata.eu sper sa nu afle tata socru ca o sa fie de rau:-s
pai cum a aflat mama lui? Iubi avea mess'ul deschis si a plecat putin de la pc pana in bucatarie si a ramas sora'sa la calculator. Cel mai bun prieten al lui a intrat pe el nestiind ca e la pc si i'a spus ceva de tigarile pe care le'a fumat aseara.nu stiu exact contextul. iar sora-sa a citit si s-a dus la ma-sa si la paratstraight face bine ca are o mama f scumpalove struck si nu i'a facut nimic rau, doar l-a crezut ca nu o sa mai fumezelaughing si nu i'a spus nici tatalui sau... din pacate nu pot sa il fac sa lase tigarile alea deloc. a incercat sa fumeze mai putin, dar deloc nu poatesigh

ce ma suparano talking

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da-mi voie sa iti pun si eu o intrebare: de ce fumezi?
Tii tu neaparat sa-ti ingalbenesti pielea, sa se inegreasca dintii, asta ca sa nu zic de cancer si altele, sa zici ca eu vreau sa te sperii ca sa te fac sa te lasi. Sau ca sa-ti miroase urat (sa nu zic puta) gura?
Treaba ta, eu zic ca parintii tai o sa te inteleaga, dar Sorinella din 2020 nu prea, daca nu vrei sa te superi tu pe tine mai tarziu, fa ceea ce trebuie sa faci acum.
P. S. Gandeste-te cat lucreaza parintii tai ca sa te intretina, sa poti merge la scoala, sa iesi seara cu prietenii, iti este acest lucru atat de indiferent incat nu-ti pasa ca o sa mai faca un efort sa-ti plateasca tie acest moft nociv?

| MidnightLady a răspuns:

Dar...pana la urma tot o sa afle. Nici nu mai stiu cum au aflat, probabil simtind miros de tigari cand veneam acasa, dar stiu ca si in cazul meu au fost dezamagiti. Pana la urma s-au obisnuit cat de cat cu ideea, dar si acum, nu rateaza nicio ocazie de a-mi spune cat de daunator este. Si fie vorba intre noi, stim toti ca au dreptate!

| daηă a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu mai fumezi!
fumatul duce la boli
adicaa uitete ce scrie si ce arata pe pachetele de tzigari

| Bebelushaaː a răspuns:

Bani aruncati pe fum sad
Incearca sa le reduci si cu timpul sa te lasi
Iar parintilor spune`le ca e mai bine sa afle de la tine decat de la altu happy A si apropo. in loc sa dai 10 lei p un pachet [cred ca atata e, sper ca nu ma insel] nu ar fi mai bine sa-ti iei altceva cu banii aia?
Bafta si pupici happy

| sdfgsdf a răspuns:

Iti spun cum am facut eu, am am iesit intr-o zi la o terasa, eu mama taicamiu si soramea, cum parinti mei fumeaza mi`sa facut si mie pofta de`o tigara, am pus mana pe pachetul lu taicamiu si am aprins o tigara, au ramas masca amandoi si le-am zis "ziceti ce vreti tot nu ma las de fumat" credeam ca ma vor certa dar au spus, "fa ce vrei"!

Ps: am fumat de la 14ani pana la 17 apoi m`am lasat tongue, incearca sa le lasi si tu iti bagi boala`n oase, bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie, ti-ai fumat viata! bani aruncati in fum si sanatate trasa pe gura! spune-le si gata poate nu o sa fie chiar asa dezamagiti.

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ai face bine sa ii spui, decat sa auda de la cine-stie-cine mai bine sa le spui tu!
Cred ca vor fii mult mai dezamagiti daca afla de la altcineva decat sa nu le spui tu.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Pai cel mai bine e sa nu le spui.
sau le spui in momentul in care ii prinzi pe amdoi si le spui direct fara ocolisuri cu scuzele de rigoare.parerea mea e ca asa e cel mai bine.bafta

| Sოﺁℓε ƒօг ოεε a răspuns:

Mmmm greu de spus thinking