| sky_6636 a întrebat:

Cum au aflat parintii votri ca fumati? si cum leati explicat voi? fundita. mersi anticipat

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Adevarul este ca am incercat odata si am fost prins cu tigara in gura, de mama mea'' Dumnezeu sa o ierte ''si am primit ce am meritat. De atunci nu pot sa suport tigara.

| moniii a răspuns:

hee hee
de la oamenismug si ma simtit de vreo 2 orihappy...
le-am zis ca am incercat si ca nu fumez ...doar ocazional chatterbox cand merg intr-un club dar si atunci doar un fum doua nimica mai mult:devil sper sa-i convingi daca ai patithappy

funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi de multe ori petreceam o zi într-unul din cluburile de la mine din oraş, şi alături de o amică, mai fumam o ţigară-două. Când ajungeam acasă mama "De ce îţi miros hainele a ţigară?" şi "Tu fumezi?", negam de fiecare dată, mai ales la vârsta pe care o am.
Iar apoi m-a văzut o colegă de a ei, şi a ieşit foarte urât, a început să ţipe la mine şi m-a pedepsit. Tot timpul îngâna ceva de genul "Ai să fumezi atunci când vei avea banii tăi.". Dar aşa e mama mea. Depinde şi cum sunt părinţii tăi, şi de vârsta pe care o ai. Un sfat ar fi să le spui cu frumosul, să nu îi iei prin surprindere, şi să le zici tu. Probabil te vor pedepsi, dar după ce va trece pedeapsa ce vor face? Nu te mai pot pedepsi, până la nesfârşit. :]] Pare greu, dar apoi va trece şi ei vor şti. Şi dacă ai norocul să ai părinţi înţelegători, îţi vor zice doar să ai grijă de sănătatea ta şi că nu îţi face bine.
Dar depinde.