| CRISTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII a întrebat:

Cum cresc in inaltime am 13 inaltime 1.60 mi se pare ca sunt mic

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Buna. sportul ajuta foarte mult.chiar daca e micut.organismul se dezvolta pana in jurul varstei de 19 ani.il ajuta foarte mult sportul(ciclism,alergat, inot, baschet). odihna din belsug.sa un sara peste orele de somn e foarte important.o alimentatie echilibrata este de asemena foarte importanta.multe legume, fructe.grasimi si zaharuri cat mai putine.si o hidratare buna.si multe lactate.contin calciu.dar calciu nu se poate fixa in oase fara vitamina de.de il obtii din peste de orice fel si de la expunerea la soare(produce pielea de).dar sa fie de maxim 15 min.o hidratare corespunzataore este de asemena foarte importanta. evita sucurile gen cola pepsi,fanta etc. daca chiar simti nevoia de un suc incearca sa bei nestea,lipton, granini, prigat.sa fie cat de cat natural. sper ca te-am putut ajutahappy o seara buna in continuare

2 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Astepti... pana la 21 de ani o sa tot cresti

| Rober a răspuns:

Incearca sa joci bascket mult timp.Astept funda.