| biancaelenatanase a întrebat:

Am 12 ani, 1.60 și 40 kg. Lumea îmi spune că sunt foarte slabă, dar mie nu mi se pare...
In fine, chestia este că mi se pare că sunt scundă (chiar daca am 1.60 în clasa a 5 a, momentan trec a 6 a).
O să mai cresc in înălțime mult sau o să rămân la 1.60? Lumea îmi spune că sunt înaltă...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GrecuMariaaa a răspuns:

Eu m-am oprit din crescut in clasa a VII a.
Da, o sa mai cresti, dormi mult, ia vitamine si mananca carne.
Esti slabuta, eu in a VI a aveam 55 de kg laughing
Ai putea sa o intrebi pe doctorita de familie (ca tot trebuie sa treci pe la ea sa ti iei bilet ca esti apta pentru sport) daca i se pare potrivita greutatea ta la inatimea si varsta ta.

| GrecuMariaaa a răspuns (pentru GrecuMariaaa):

Merci pentru fundita!?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Fetele (spre deosebire de baieti) termina cresterea la 15 ani, asa ca, O SA MAI CRESTI

deci la 12 nu numai ca nu esti scunda, dar 1.60 e destul de mult... sunt femei mature care au 1.60, de aia iti spune lumea ca esti inalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să mai crești în înălțime cam încă vreo 2-3 ani, dar nu foarte mulți cm.

| RainbowD a răspuns:

Salut. O sa mai cresti in inaltime, ai abia 12 ani.

| Ralena a răspuns:

O sa mai cresti, cel mai probabil. Poti sa ajuti asta facand exercitii de stretching si folosind o masa de inversiune.

| Numeexistent a răspuns:

O sa ramai asa