| beckham1 a întrebat:

Cum dau capusa jos fara a-i ramane capul in piele? Ma intereseaza tehnici pentru atunci cand sunt la gratar. La gratar nu am benzina sau gaz cu mine...

Răspuns Câştigător

Nu se scoate prin smulgere niciodata.nici cu penseta nici cu altceva, ramane capul in piele si faci infectie de nu te vezi. pune-i alcool si cade singura, sau pune-i o tigare aprinsa la fund si o sa se desprinda.

2 răspunsuri:
| AndreeaPucca a răspuns:

Dacă întrebi pentru câine/pisică, se pune spirt pe căpuşă ca să o amorţească (să nu pişte happy ) se prinde şi se învârte în sensul invers al acelor de ceas. dacă întrebi pentru tine, trebuie să consulţi cât mai repede un medic big grin. sper că te-am lămurit. o zi faină!

| Roxxxycutz a răspuns:

Pai sa ai un ac sterilizat cu tn..cu acul, sau cu penseta. daca esti aproape de un cabinet medical.du-tewinkingsper sa te ajute ce ti-am spuswinking