| AnnaBebitza a întrebat:

ce se intampla cu o capusa daca ii rupi corpul si capul ramane in piele? nu ar trebui sa moara? dc mai e inca periculoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Pentru ca locul trebuie curatat ca tu stai cu "parazitul" in tine si infectia persista

| SkyPilot a răspuns:

De la muscatura de capusa se face boala Lyme care este cauzata de o bacterie. Capusa moare, dar bacteria nu.
Vezi aici:
http://www.lyme.ro/ce-e-lyme/content.html

| AnnaBebitza explică:

Aa ok got it...deci trebuie antibiotic