| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Cum definiti popularitatea? Esti mai fericit daca esti popular? Esti mai fericit daca ai mii de conturi pe site-uri de socializare in care, la o poza ai mii de like-uri?

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Te simti bine intr-un fel dar e prea obositor, toata lumea se uita dupa tine, studieaza fiecare miscare sa vadă daca gresesti ceva...

Cel mai bine e sa te situezi la mijloc, nici popular nici anonim.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu esti popular si traiesti linistit si fericit. Popularitate inseamna faima, faima inseamna bani,, iar banii inseamna viata scurta pentru ca majoritatea apeleaza la o viata plina de droguri, vezi cati artisti au murit dupa supradoze de droguri si multe alte porcarii.

| BlackRose03 a răspuns:

Pai...stii ca contezi pentru alte persoane si te simti important.E mai mult o iluzie, in realitate persoanele care iti dau like sunt interesate doar de videoclipirile pe care le postezi si modul in care le editezi, nu de viata ta.Practic,popularitatea nu exista, ci decat interesul oamenilor pentru talentul tau.Realizarea unui videoclip care sa stranga un numar considerabil de like-uri poate dura cateva ore.Acei oameni sunt mai mult chinuiti si n-au viata sociala, isi petrec timpul in fata ecranului, dar ei nu realizeaza, pentru ei conteaza decat parerea celorlalti.

| ACM35B a răspuns:

Popularitatea inseamna sa fii mereu in centrul atentiei. Popularitatea este de 2 feluri:
-negativa (cand toata lumea nu vrea sa aiba de-aface cu tine)
-pozitiva (cand ajungi popular prin naturalete si esti o persoana buna si de treaba).
Si pentru unii da, conteaza like-urile dar eu cred ca daca ai o mie de like-uri nu e mare lucru. Nu like-urile definesc cine esti, like-urile alea ar insemna nimic. Pana la urma daca ai avea de ales intre o mie de like-uri si ceva timp petrecut cu prietenii tai (adevarati) eu as alege ceva timp petrecut cu prietenii. bine daca postezi o poza si faci fara cersit, fara nimic multe like-uri atunci unii se considera fericiti. Asta e una dintre problemele la generatia asta, nu stim sa ne cladim fercirea. si nu stim sa gasim fericirea in lucruri marunte. eu nu cred ca esti fericit daca ai mii de like-uri (parerea mea).