| Ruxiii a întrebat:

Cum e cel mai bine sa "o faci" prima data? Cu prezervativ sau fara?

Răspuns Câştigător
| sînziana24 a răspuns:

Nu doar prima data ci si urmatoarele dati e foarte bina sa o faceti cu prezervativ.asa alungi orice posibilitate sa ramai insarcinata(nu o sa stai cu frica daca tie putin rau sau daca iti intarzie si crede-ma ca e foarte nasol sa te gandesti ca poate sunt insarcinata pentru ca am facut'o fara prezervativ)si te expui nici unui rosc sa te imbolvnavesti cu orice boala cu transmitere sexuala.

nu crezi ca e mai bine sa fii protejata de prima data?

pup si nu uita ca decizia e numai a ta...

6 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Daca nu iei anticonceptionale, atunci cu prezevativ! Sunt sanse la fel de mari sa ramai insarcinata la primul contact sexual ca si la toate celelalte. Chestia cu "prima data nu ramai" e un mit cretin, stiu fete care au ramas prima oara.

| RoxAnana a răspuns:

Fara

| sensesDelight a răspuns:

Se spune că la primul contact sexual este foarte puțin probabil să rămâi însărcinată. Prostii, chiar dacă e complicat se poate, așa că este necesar să te protejezi, să nu riști. De altfel, se pot transmite și alte boli, pe care nimeni nu și-ar dori să le aibă, crede-mă. ^_^ Băieții nu vor să folosească prezervativul pentru că nu simt aceeași plăcere, și-atunci ne pun pe noi să luam anticoncepționale și alte prostiuțe de genul, care nu ne protejează împotriva bolilor, nu sunt așa de sigure ca prezervativele și îți creează și dereglări hormonale (te îngrași, ciclul nu mai vine regulat ș. a. m. d.) De aceea, oricât de nedorite ar fi de băieți, prezervativele sunt necesare, nu te lăsa dusă de nas de șmecheriile unora. ^.^

| anka a răspuns:

Intotdeauna cu prezervativ. Asta daca nu vrei niste probleme in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| AustraliaCalling a răspuns:

Nu